کانال تلگرام هاشم عباسی

vero چیست؟ شبکه اجتماعی vero جایگزین احتمالی اینستاگرام

 

vero چیست؟

شبکه اجتماعی vero

vero جایگزین اینستاگرام

 

ویرو یک شبکه اجتماعی شبیه به اینستاگرام بوده که اخیرا نظر افراد زیادی را به خودش جلب کرده؛ به طوری که در یک مدت کوتاه، تعداد کاربران آن به شدت افزایش یافته است.

 

برخلاف چیزی که اکثر کاربران فکر می‌کنند، ویرو یک اپلیکیشن تازه ساخته شده نبوده و ساخت و عرضه آن به سال 2015 بازمی‌گردد. با وجود این که Vero از همان زمان با قدرت بالا فعالیت می‌کرد و قابلیت‌های فراوانی را در اختیار کاربران قرار می‌داد، اما به دلیل ناشناخته بودن، کاربران زیادی از آن استفاده نکردند و بدین ترتیب با تعداد دانلودهای کم، در استورها باقی ماند.

در آن زمان تعداد دانلودهای این اپ جمعا چیزی حدود 150,000 بود و بعد از گذشت چند سال توانست ناگهان به تعداد دانلود 3 میلیونی در مارکت‌های مختلف دست یابد.

Vero در شعارهای تبلیغاتی خود را یک «شبکه اجتماعی واقعی» معرفی می کند. حتی عنوان اپلیکیشن، یعنی کلمه ویرو هم در زبان لاتین به معنای «حقیقت» است و این سوال را به وجود می آورد که منظور سازندگان از عبارت شبکه اجتماعی واقعی چه بوده؟ پاسخ بنیان گذاران Vero ساده است: جایی که الگوریتم ها قدرت دستکاری نحوه نمایش پست ها را برای اهداف تبلیغاتی و سیاسی نداشته باشند.

یکی از مشکلات اینستاگرام که تا حالا مورد انتقاد بسیاری از کاربران بوده (و احتمالا بخش زیادی از آن ها را هم از فعالیت در اپلیکیشن دلزده کرده) نقش پر رنگ تبلیغات و سیستم نمایش پست الگوریتمی است؛ بدین معنا که پست ها به ترتیب و بر اساس ساعت انتشار به نمایش در نمی آیند و محتوا بسته به علایق یا روابط شما توسط اینستاگرام دستکاری می شوند.

بنابراین اگر یک هفته هم به تایملاین سر نزنید، بعد از باز کردن اپ ممکن است به جای دیدن پست های جدید آخرین پست های دوستان تان را ببینید یا مواردی را مشاهده کنید که مربوط به یک هفته گذشته بوده اند.

البته با خبر شدن از آخرین فعالیت های دوستان به خودی خود موضوع بدی نیست، ولی همین موضوع می تواند برای اهداف تبلیغاتی یا سیاسی مورد سوءاستفاده شبکه های اجتماعی قرار گرفته و بعضی پست های هدف دار را در معرض دید افراد بیشتری قرار بدهد.

Vero ضمن مخالفت با این سیستم، پست ها را به ترتیب انتشار زمانی به نمایش در می آورد و با همین کار روی نقطه ضعفی در اینستاگرام دست گذاشته که بسیاری از آن بیزار هستند.

 

سه شنبه 28 اسفند 1397
از مشاور عباسی سوال دارید؟