درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • کسی که خدمت سربازی نرفته آیا نفر اول کنکور بشه کارت معافیت مستقیم میگیره !؟

  کسی که خدمت سربازی نرفته آیا نفر اول کنکور بشه کارت معافیت مستقیم میگیره !؟

 • آخرین رتبه های قبولی در پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

  آخرین رتبه های قبولی در پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 • تو خیلی زیبایی به انگلیسی چی میشه

  تو خیلی زیبایی به انگلیسی چی میشه

 • پشت کنکوری هستم آزمون ثبت نام کنم یا نکنم؟

  پشت کنکوری هستم آزمون ثبت نام کنم یا نکنم؟

 • تعریف شما از دوستی با جنس مخالف چیه ؟

  تعریف شما از دوستی با جنس مخالف چیه ؟

 • کنکور دارم سال سرنوشتمه ، اما از استرس نمیدونم چیکار کنم

  کنکور دارم سال سرنوشتمه ، اما از استرس نمیدونم چیکار کنم

 • چگونه از لاغری نجات پیدا کنیم

  چگونه از لاغری نجات پیدا کنیم

 • چگونه میتوانیم رتبه ی برتر کنکور سراسری شویم ؟

  چگونه میتوانیم رتبه ی برتر کنکور سراسری شویم ؟

 • درس زیست شناسی رو برای کنکور چطوری بخونم؟

  درس زیست شناسی رو برای کنکور چطوری بخونم؟

 • ساعت مطالعه ام بسیار پایین هست، باید چه کاری انجام بدم؟

  ساعت مطالعه ام بسیار پایین هست، باید چه کاری انجام بدم؟

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت

 

 

1 شوهرهایی که تعصب بی جا را با غیرت اشتباه گرفته اند.

خانمش را چون یکی شیء می پندارد. به نام دوستی و عشق، او را  با توهمات خود زندانی کرده و قوانین ممنوعیت را برای همسر خود وضع می کند. مثلاً: جواب دادن به تلفن ممنوع؛ رفتن به خانهﻱ پدر و مادر ممنوع؛ سرزدن به دوستان ممنوع؛ درس خواندن و دانشگاه رفتن ممنوع؛ داشتن شغل ممنوع؛ اردو و مسافرت ممنوع؛ استفاده از رایانه و اینترنت ممنوع؛ خندیدن با صدای بلند در محیط خانواده و محارم ممنوع؛ تعریف و توضیح در مورد آقایان ممنوع؛ رفتن کنار پنجره ممنوع؛ نامه نوشتن ممنوع؛ بیرون رفتن از منزل ممنوع!

2 شوهرهای سلطه جو، زورگو و کنترل کننده!

 چنین شوهرانی حق انتخاب را به کلی از همسرشان می گیرند و این حق انتخاب را فقط برای خود به رسمیت می شناسند. از تصمیم های مهم و کلی تا جزئی ترین مسائل باید زیر نظر آنها و به فرمان آنها باشد. به عنوان مثال بعضی از اعمال و مستبدانهﻱ این آقایان عبارت است از: تصمیم در انتخاب محل زندگی به تنهایی؛ تصمیم گیری در مورد فرزند داشتن؛ تصمیم در مورد رفت و آمد و میهمانی رفتن، تصمیم در ارتباط یا  قطع رابطه با بعضی از فامیل یا دوستان از روی دل خودشان؛ تصمیم گیری در مورد شغل خانم، تصمیم گیری در مورد رشتهﻱ تحصیلی و محل تحصیل همسرشان بدون توجه به نظر او؛ انتخاب رنگ پرده؛ انتخاب نوع مبل؛ انتخاب رنگ و نوع فرش؛ انتخاب ظروف و لوازم منزل، در اختیار گرفتن و  به نام زدن سند شش دانگ ریموت تلویزیون و ویدئو، انتخاب و تماشای برنامه های دلپسند خود از تلویزیون بدون توجه به خانواده و همسرشان؛ انتخاب نوع و رنگ لباس داخل منزل خانمشان؛ دستور به خانمشان در مورد چگونه فکر کردن، چگونه حرف زدن، چگونه احساس کردن و چگونه رفتار کردن.

3 شوهران بی مسئولیت!

این شوهران فراموش کرده اند که مراحل نوزادی، نوباوگی، کودکی و نوجوانی را پشت سر گذاشته و فرد بالغی شده اند و ازدواج کرده اند. خانواده تشکیل داده اند و صاحب فرزند شده اند. لذا در تصمیم گیری ، اجرا، و پاسخگویی نسبت به وظایف و مسئولیت های منزل خود را عقب کشیده اند و چون حبابی خود را رها کرده اند. هنوز در پی لذت طلبی انفرادی خود هستند. اینها برنامه ها و دل مشغولی های خود را بدون توجه به خانواده و همسرشان دنبال می کنند. بدون توجه به به مسئولیت هایی که باید بپذیرند و نیازهایی که خانواده به آنها دارد، به دنبال پارتی ها، تفریحات، مسافرت ها، کوهنوردی، فوتبال، استراحت، خواب، تلویزیون و فیلم و سینما، موسیقی و دوستان و کارهای انفرادی مربوط به خود هستند. آنها همیشه چون میهمانی بر سر سفره آمادهﻱ منزلشان اگر وقت کنند حضور می یابند و رنج هایشان را به خانواده می ریزند و لذت هایشان را بیرون از خانواده تقسیم می کنند. این افراد گاهی تصور می کنند با دادن پول زیاد به خانواده می توانند، آنها را رها کنند. با یک پلی استشن ، با یک رایانه و اینترنت و ...، سعی می کنند همسر و فرزندان خود را به خودشان وابگذارند. و نسبت به مسئولیت در قبال همسر و تربیت فرزندان شانه خالی می کنند.

4 شوهران بی احساس و سخت کوش

برای این شوهران زندگی یعنی کار، کار یعنی زندگی و اینها همه یعنی پول. این شوهران خلاء وجودی خود را فقط با پول و کار پر می کنند. به بهانه های مختلف مثل داشتن اقساط، تعویض منزل یا خودرو، فراهم آوردن رفاه ، تامین آیندهﻱ زندگی، مسئولیت کاری ، و ...، اکثر اوقات خود را از صبح تا آخر شب و حتی تعطیلات، به دنبال کار و اضافه کاری و تجارت و مدیریت و ... هستند. گاهی بهانه های انسان دوستانه و خدمت به خلق را پیش می کشند و گاهی تعهدات کاری را دستاویز قرار می دهند. اینها از منزل ، همسر و فرزندان خود، ابتدا به صورت فیزیکی دور می شوند و کم کم از نظر احساسی و عاطفی و ذهنی فاصله می گیرند. این آقایان به همهﻱ مردم خدمت می رسانند و با آنها هستند به غیر از همسر و خانواده.

مردان دیگری را نیز می توان در این طبقه قرار داد. آنهایی که شاید این همه مشغله نداشته یا از محیط خانواده دور نیستند، ولی از نظر عاطفی ، احساسی و ذهنی فاصلهﻱ زیادی از جو خانواده پیدا کرده اند. آنها هم احساسی، همدلی، و همدردی با همسر را نیاموخته اند. حرف زدن برای آنها سخت تر از بلند کردن خودرو  توسط قویترین مردان است. برای پاسخ یک کلمه ای به یک سؤال، خانمشان باید کلی به به آنها التماس کند، وقتی آنها یک جملهﻱ 3 کلمه ای به زبان می آورند، همسر آنها، به شدت ذوق زده شده و  آن روز را همه سال جشن می گیرند و سالگرد زبان گشایی آقا را غنیمت می شمارند!

اگر خانمشان با آنها صحت کند، در حال دیدن تلویزیون هستند، یا در حال تعمیر وسایل منزل می باشند، و حتی زحمت تغییر جهت نگاهشان را به طرف خانمشان ، نمی کشند. گوش شنیدن ندارند، و این کار هم برای آنها مثل شکافتن اتم و آزاد سازی انرژی هسته ای هست. ولی متآسفانه این انرژی آزاد کردن را حق خود نمی دانند تا این اتم را بشکافند و گوش شنوا برای حرفها و احساسات خانمشان داشته باشند.

این مردان مهارت های گوش دادن، مهارتهای ارتباطی، مهارتهای هم حسی یاد نگرفته اند یا تمرین نکرده اند و یا انگیزه ای برای انجامش ندارند.

برای این آقایان، سخن محبت آمیز و عاشقانه، نوازش محبوبانه و نگاه دلبرانه به خانمشان، افسانه ای خیالی و بی فایده است. همسر این آقایان با حسرت به زوج هایی که در پارکی نشسته اند و در گوش هم نجوا می کنند می نگرند.

یک تلفن از محل کار به خانم، یک دسته گل، یک نامهﻱ عاشقانه، یک نوازش، و یک همدلی و هم حسی به گاه نگرانی و بیماری؛  از آرزوهای هرگز برآورده نشدهﻱ خانم این دسته از آقایان است.

5 شوهران وابسته و غیر مستقل!

این آقایان به علت اینکه از بچگی تحت چتر حمایتی شدید پدر و مادر خود قرار داشته اند و همیشه والدینشان برای آنها تصمیم گرفته اند، وابسته، ترسو و دمدمی مزاج و بچه صفت تربیت شده اند. آنها همین طور که بزرگ شده اند به جای اینکه روز به روز مستقل تر شوند، روز به روز وابسته تر شده اند. هنگام ازدواج نیز نمی خواهند در این وضعیت تغییری ایجاد کنند. هنوز هم دستورات و تصمیم گیری های مهم زندگی زناشویی را از والدین خود اخذ می کنند. معمولاً پدر و مادر این آقایان سخت گیر و مقرراتی هستند و شاید کمک مالی زیادی هم به زندگی اینها کرده باشند. مرزهای خانواده توسط این شوهران گسسته شده و مسائل محرمانه و خصوصی خانواده به راحتی به بیرون از خانواده منتقل می شود و افراد دیگر هم به خود اجازه می دهند در مسائل خانوادگی اینگونه شوهران دخالت کنند.

6 شوهران کمال گرا و خسیس

این آقایان شخصیت وسواسی دارند. معیارهای نانوشته ای در ذهن خود ترسیم می کنند و آن را وحی منزل و تخلف ناپذیر تصور می کنند. به جزئیات زندگی زیاد کار دارند و گیر می دهند. برای هر چیز کوچکی در خانواده نظر می دهند. همیشه ترس از آینده دارند، اعتماد به نفس پائین، و ایده آلی خواهی از مشخصات دیگر اینهاست. با خسیس بودن و پس انداز افراطی سعی در آرامش خاطر خود دارند. همواره امروز را فدای فردا می کنند. و فردای آنها که باعث نگرانیشان بود، هرگز نمی آید. حسرت تفریح ، مسافرت ، لباس نو، میهمانی را به سادگی و با بهانه های مختلف، بر دل زن و بچه خود می گذارند. توقع زیادی از همسرشان دارند ، انتظار بی عیب و نقص بودن خانم خود را داشته و نقاط مثبت همسرشان را نمی بینند.

 

به نقل از : سایت همدردی 

 

عشق و دیوانگی

در زمان‌های بسیار قدیم وقتی هنوز پای بشر به زمین نرسیده بود، فضیلت‌ها و تباهی‌ها در همه‌جا شناور بودند. آنها از بیکاری خسته و کسل شده بودند. روزی همهﻱ فضایل و تباهی‌ها دور هم جمع شدند، خسته‌تر و کسل‌تر از همیشه. ناگهان ذکاوت ایستاد و گفت: بیایید یک بازی کنیم مثلاً قایم‌باشک. همه از این پیشنهاد شاد شدند و دیوانگی فوراً فریاد زد من چشم می‌گذارم، من چشم می‌گذارم. و از آنجایی که هیچ‌کس نمی‌خواست دنبال دیوانگی بگردد همه قبول کردند او چشم بگذارد و به دنبال آنها بگردد. دیوانگی جلوی درختی رفت و چشمانش را بست و شروع کرد به شمردن ... یک... دو... سه... همه رفتند تا جایی پنهان شوند!

لطافت خود را به شاخ ماه آویزان کرد. خیانت داخل انبوهی از زباله پنهان شد. اصالت در میان ابرها مخفی گشت. هوس به مرکز زمین رفت. دروغ گفت زیر سنگی پنهان می‌شوم، اما به ته دریا رفت. طمع داخل کیسه‌ای که خودش دوخته بود مخفی شد. و دیوانگی مشغول شمردن بود. هفتادونه... هشتاد... هشتادویک... همه پنهان شده بودند، جز عشق که همواره مردد بود و نمی‌توانست تصمیم بگیرد و جای تعجب هم نیست چون همه می‌دانیم پنهان کردن عشق مشکل است!

در همین حال دیوانگی به پایان شمارش می‌رسید. نودوپنج... نودوشش... نودوهفت.

هنگامی که دیوانگی به صد رسید، عشق پرید و در بین یک بوتهﻱ گل رُز پنهان شد.

دیوانگی فریاد زد دارم می‌آیم، دارم می‌آیم.

و اولین کسی را که پیدا کرد تنبلی بود، زیرا تنبلی، تنبلی‌اش آمده بود جایی پنهان شود و لطافت را یافت که به شاخ ماه آویزان بود. دروغ ته دریاچه، هوس در مرکز زمین، یکی‌یکی همه را پیدا کرد، بجز عشق را.

او از یافتن عشق ناامید شده بود.

حسادت در گوش‌هایش زمزمه کرد: تو فقط باید عشق را پیدا کنی و او پشت بوتهﻱ گل رز است.

دیوانگی شاخهﻱ چنگک مانندی را از درخت کَند و با شدت و هیجان زیاد آن را در بوتهﻱ گل رز فرو کرد و دوباره و دوباره تا با صدای ناله‌ای متوقف شد.

عشق از پشت بوته بیرون آمد با دست‌هایش صورت خود را پوشانده بود و از میان انگشتانش قطرات خون بیرون می‌زد. شاخه‌ها به چشمان عشق فرو رفته بودند و او نمی‌توانست جایی را ببیند. او کور شده بود.

دیوانگی گفت: من چه کردم؟ من چه کردم؟ چگونه می‌توانم تو را درمان کنم؟

عشق پاسخ داد: تو نمی‌توانی مرا درمان کنی، اما اگر می‌خواهی کاری بکنی، راهنمای من شو!

و این‌گونه است که از آن روز به بعد عشق کور است و دیوانگی همواره کنار اوست!

 

به نقل از : دنیای روان شناسی

نظریه های مشاوره ( 5 ) – مشاوره به شیوه ی واقعیت درمانی

شنبه 1 آبان 1389
 « آلن هریس» محقق و استاد دانشگاه ، درباره ی اهمیت رایحه و حس بویایی می گوید:« حس بویایی شما، در مغز و دقیقاً در منطقه ی احساسات اولیه واقع شده است. به همین علت است که ارتباطات بویایی تشکیل شده در دوران کودکی ، می تواند شخصیت رفتاری شما و سازه های ثبت آن را در دوران نوجوانی و جوانی شکل دهد.»

بنابراین آن بوی خوشی را که حس می کنید لحظات بسیار شادی را برای شما به وجود می آورد ، انتخاب کنید و ببینید که « رایحه » شخصیت شما چه رنگ و بویی دارد !؟

تذکر : برای شناخت صحیح پاسخ تست و مبهم نبودن، از گزینه های زیر ، فقط یک گزینه را انتخاب نمایید.

گزینه ی یک - بوی کُلُر در استخرهای بزرگ

گزینه ی دو - بوی کباب ، همبرگر و ...

گزینه ی سه - بوی سبزه و گل

گزینه ی چهار - بوی کِرِم های ضد آفتاب

گزینه ی پنج - بوی بچه ی کوچک

پاسخ تست :

گزینه ی یک - بوی کُلُر در استخرهای بزرگ

مطالعات نشان می دهد کسانی که به شدت به بوی تند و تیز کلر در آب استخر علاقه مندند افرادی مخاطره جو و اهل ریسک هستند که مدام به دنبال کسب تجربیات جدید هستند. شما عاشق تجربه کردن و در نتیجه شوک های غیر آشنایی هستید که یک باره بر شما فرود می آید.

گزینه ی دو - بوی کباب ، همبرگر و ...

تحقیقات نشان می دهد که بودن با خانواده برای شما از اهمیت فراوانی برخوردار است و بدین ترتیب همیشه از استرس کم تری نسبت به دیگران بر خوردارید. شما تلاش می کنید تا تمام اوقات فراغت خود را با آن ها بگذارنید.

گزینه ی سه - بوی سبزه و گل

آیا به خاطر می آورید که همیشه پدرتان را در کارهای مربوط به گل و گیاه و یا مادرتان را برای آماده کردن میز غذا و جمع کردن آن ، کمک می کردید؟ کسانی که عاشق بوی چمن های تازه کوتاه شده و یا گل و سبزه هستند ، افرادی مسئولیت پذیر و دلسوزند و  هرگز کاری را در نیمه راه رها نمی کنند. شما با بوی طبیعت زنده اید و این یعنی شادکامی و سرزندگی ، یعنی حیات و شما این حیات به دست آمده از طبیعت را با هیچ چیز عوض نمی کنید !

گزینه ی چهار - بوی کِرِم های ضدآفتاب

شما فردی فعال ، برون گرا و با نشاط هستید که شادترین لحظات زندگی تان مربوط به زمانی است که در حال انجام فعالیتی هستید! یک سحرخیز واقعی که با اعتماد به نفس بسیار می تواند روز را به خوبی آغاز کند.

گزینه ی پنج - بوی بچه های کوچک

بوی شیرخشک بچه همیشه شما را سُست می کند و بوی نوزادان معمولاً حسی غریب را در شما زنده می کند! حسی که به واسطه ی آن ، خانواده بیش از همه چیز برایتان اهمیت می یابد. شما همانند مادران خانه دار و یا مردانی که عاشق زن و بچه خود هستند ، دوست دارید تمام وقت خود را در خانه بگذرانید و از بودن با نوزاد خود لذت می برید! بوی خوش شیری که همیشه از او می آید ، بی اختیار شما را به سمت خانه می کشاند تا بهترین لحظات را با او سپری کنید. شما در خانه بودن ، آن هم به دور از هرگونه هیاهو و جنجال را به همه چیز ترجیح می دهید.

به پرسش های زیر با دقت و صداقت پاسخ دهید :

1- فرض كنید شما مشخصه ی صورت كسی هستید،كدام قسمت ازصورت او هستید؟

الف : چین وچروك

ب : لكه

ج : خال زیبایی

د : كك و مك

ه : لبخند

2- دوست دارید چه نوع پرنده ای باشید؟

الف : شباهنگ

ب : جغد

ج : عقاب

د : فلامینگو

ه : پنگوئن

3- كدام یك ازآلات موسیقی را دوست دارید؟

الف: پیانو

ب : ویلون

ج : سازدهنی

د : گیتار

ه : دف

4- كدام یك ازبرنامه های تلویزیونی برای شما جالب تراست؟

الف : اخبار و برنامه های مستند

ب : فیلم های درام و زندگی نامه

ج : هیجانی و پلیسی

د : عشقی و ماجرایی

ه : كمدی و كارتون

5- كدام یك از بازی های شهر بازی را بیش تردوست دارید؟

الف : هیچ كدام ، من از شهر بازی متنفرم

ب : قطار یا قایق

ج : نمایش و اجرای كمدی

د : چرخ و فلك و وسایلی كه سریع می چرخند

ه : ترن های هوایی سریع السیر

6- آیا شما به اشتباهات خودتان می خندید؟

الف : هرگز

ب : به ندرت

ج : برخی مواقع

د: معمولا

ه: همیشه

7- اگردوست شما سر به سرتان گذاشت چه عكس العملی نشان می دهید؟

الف : عصبانی می شوید

ب: ناراحت می شوید

ج : برایتان جالب است

د: تلافی می كنید

ه : چندین برابر تلافی می كنید

8- اولین چیزی كه صبح موقع بیدارشدن به فكرتان خطورمی كند چیست؟

الف : كارو  یا تحصیل

ب: مشكلات زندگی

ج : صبحانه

د : روزی كه در پیش دارید

ه : كاری كه تا شب انجام خواهید داد

9- درزندگی تان چه شعاری دارید؟

الف : وقت طلاست

ب: سحرخیز باش تا كامروا باشی

ج : آن چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند

د : زندگی كن و به دیگران هم اجازه زندگی كردن بده

ه : بی خیال باش، هرچه بادا باد

10- آیا به همه ی حیوانات علاقه مندید؟

الف : اصلاً

ب: تعداد كمی از حیوانات

ج : برخی از حیوانات

د: بیش تر حیوانات

ه : تمام حیوانات

11- شما لبخند می زنید؟

الف : هرگز

ب: به ندرت

ج : گاهی اوقات

د : اغلب

ه : آن قدرزیاد كه برخی فكر می كنند دیوانه هستم

12- نظر دیگران راجع به شما اغلب كدام مورد است؟

الف : بی رحم

ب : سرد وبی احساس

ج :زیبا

د : دوست داشتنی

ه : خوش گذران

13- شما احساس عشق و قدردانی خود را نشان می دهید؟

الف : هرگز

ب : به ندرت

ج : گاهی

د :اغلب

ه : حداكثر تا جایی كه امكان دارد

14- شما اعتقاد دارید كه برای شاداب بودن باید ساعاتی از روز را منحصراً صرف خودتان كنید؟

الف : اصلاً

ب: احتمالاً نه

ج : گاهی

د : بله

ه : البته ،تا جایی كه امكان دارد به خودتان می رسید

15- آیا زندگی شما با برنامه ریزی پیش می رود؟

الف : من حتی در تعطیلات هم برنامه ریزی می كنم

ب : همیشه برنامه ریزی می كنم

ج : بستگی به روز هفته دارد

د : در صورت امكان اجازه می دهم كه خودش پیش آید

ه: همیشه بدون برنامه ریزی روزها را طی می كنم

حالا امتیازات كنارگزینه هایی را كه انتخاب كرده اید جمع كنید.

گزینه ی الف 1 امتیار، گزینه ی ب 2 امتیاز ، گزینه ی ج 3 امتیاز، گزینه ی د 4 امتیاز، گزینه ی ه 5 امتیاز دارد.  سپس امتیازات خودتان از پانزده سؤال تست را مطابق با متن های زیر مقایسه كنید.

اگر امتیاز شما بین 1 تا 20 باشد :

بدین معنی است كه شما سوسن سفید هستید .  مردم شما را به خاطر پشتكارتان ، از جان و دل مایه گذاشتنتان و موفقیت هایتان تقدیر می كنند.  اهداف مشخصی دارید و فكرتان بركارتان متمركزاست .  احتمالاً فرزند اول خانواده هستید .  احساستان را به سختی ابرازمی كنید .  یكی ازمهم ترین نگرانی های شما این است كه چگونه در برابر افراد مختلف ظاهر شوید.  اندیشه هایتان كمی متمایل به بدبینی است .  اعتماد به نفس دارید ولی در باطن گاهی به خود اعتماد ندارید.  قادر هستید كه هدفی تعیین كنید و به آن برسید.  بعضی مواقع دنیا را با دیدی باریك بین می نگرید .  احساس می كنید كه وقت كمی برای رسیدن به آرزوهایتان دارید.

مواظب باشید جدی بودنتان شما را از دنیای اطراف دورنكند .  خونسرد باشید و از زندگیتان لذت ببرید . كارهایی انجام دهید كه ازآن ها لذت می برید .  با انجام این دستورات قوه ی خلاقیت تان شكوفا می شود .  سعی كنید كه بیش تر بخندید و با دیگران در تماس باشید.

اگر امتیاز شما بین 21 تا 54 باشد :

بدین معنی است شما یك گل رُز هستید . كمی تیغ دارید ولی زیبایی های بسیاری دارید . حس شوخ طبعی دارید و از شنیدن جوك لذت می برید.  احتمالاً فرزند وسط خانواده هستید.  مردم دوست دارند دوروبر شما باشند . خونگرم هستید .  دوستان صمیمی بسیاری دارید.  زندگی را با دید واقع بینانه می نگرید .  آگاهید كه زندگی از خوبی ها و بدی ها تشكیل شده است .  قادرید شانس خودتان را با توجه به سرمایه های كه دارید امتحان كنید .  سخت كوش هستید و به اهدافتان پایبندید .  دوست دارید خودتان باشید و این مسئله به شما اعتماد به نفس می دهد مشكل ترین مسئله در زندگی تان یكنواخت بودن مسایل است .  یكنواختی د رهر مسئله ای شما را آزارمی دهد و باعث كسل شدن روحیه ی شما می شود .

به شما پیشنهاد می شود كه افق دیدتان را وسیع تركنید .  مسایل جدیدی را تجربه و كشف كنید .  آن گاه متعجب خواهید شد كه چه نتایج زیبایی به دست آورده اید و مهم تر از همه این كه فراموش نكنید كه در همه چیز دنبال زیبایی بگردید مخصوصاً درخودتان .

اگر امتیاز شما بین 55 تا 75 باشد :

بدین معنی است كه شما یك گل آفتابگردان هستید در بستری از گل های رُز.  یك ویژگی بارز در شما وجود دارد كه باعث گرمادهی به دیگران و جلوه گری شما می شود .  ممكن است شما كوچك ترین فرزند خانواده و یا تنها فرزند باشید .  دروقت لازم جدی هستید ولی دوستانتان شما را به عنوان یك شخص شوج طبع می شناسند .  ازگفتن جوك لذت می برید .  گاهی شیطنت می كنید .  مایلید كه با افراد جدید و جالبی در زندگی تان آشنا شوید .  با افرادی كه هیچ وقت نمی خندند راحت نیستید . .  دید مثبتی به زندگی دارید .  در همه چیز به دنبال خوبیها هستید . بیدی نیستید كه با هر بادی بلرزید . گرم ، دوست داشتنی ، با وفا و اجتماعی هستید و هركدام از این صفات می تواند دلیلی برای خوب بودن شما باشد . انرژی نامحدودی دارید ولی انگیزه تان كم است . برای شما مشكل است كه فقط بر روی یك كار متمركز شوید. به شما پیشنهاد می شود كه اجازه دهید مردم روی جدی شما را هم ببینند همان طوركه چهره ی شاد شما را می بینند . در این صورت می خواهند كه همیشه با شما باشند . به احساسات دیگران احترام بگذارید. از این شاخه به آن شاخه نپرید و كاری را كه دوست دارید انتخاب كنید و تا پایان آن را انجام دهید . 
این یک تست روانشناسی است که توسط زیگموند فروید طراحی شده است.

 

فرض کنید که در خانه هستید و پنج اتفاق زیر همزمان پیش می آید.

 

1- تلفن زنگ می زند.

 

2- بچه تان گریه می کند.

 

3- یکی دارد درِ خانه را می زند و صدایتان می کند.

 

4- لباس ها را بیرون روی طناب پهن کرده اید و باران می گیرد.

 

5- شیر آب را در آشپز خانه باز گذاشه اتید و آب دارد سر ریز می شود.

 

خُب حالا با این وضعیت شما به ترتیب کدام کارها را انجام می دهید؟ یعنی از شمارهﻱ 1 تا 5 را با چه اولویتی انجام می دهید؟

 

اولویت های خودتان را تعیین کنید و ادامهﻱ مطلب را ببینید.

هر یک از 5 مورد بالا نشان دهندهﻱ یکی از جنبه های زندگی شماست.

1- زنگ تلفن، نشانهﻱ شغل و کار شماست.

2- گریه بچه، نشان دهندهﻱ خانواده است.

3- زنگ درِ خانه، نشان دهندهﻱ دوستان شماست.

4- لباس ها، نشان دهندهﻱ پول هستند.

5- سر رفتن آب، نشان دهندهﻱ میل جنسی(Sex) است.

ترتیب انتخاب های شما نشان دهندهﻱ اولویت های ذهن شما در زندگی است.هنگامی‌که به حمام می‌روید اولین قسمتی از بدنتان را می‌شویید کدام ناحیه است؟ این موضوع که شما هنگامی‌که به حمام می‌روید کدام ناحیه از بدنتان را می‌شویید دارای روان شناسی جالبی می‌باشد.

آیا شما وقتی به حمام می روید اول صورت، زیر بغل، موهای سر، قفسهﻱ سینه یا شانه هایتان را می‌شویید؟ یا سایر اعضای بدنتان را می‌شویید؟

آیا تا کنون به پاسخ این سؤال فکر کرده اید؟ آیا به این موضوع دقت کرده‌اید؟ قبل از اینکه ادامهﻱ این مطلب را بخوانید اول فکر کنید که کدام ناحیه از اعضای بدنتان را در ابتدا می‌شویید و بعد این تست را ادامه دهید.

 

اگر شما شخصی هسیتد که هنگام ورود به حمام صورت خود را می‌شویید :

 

پول برای شما اهمیت بسیاری دارد اما نسبت به اهمیتی که پول در زندگی شما دارد کوشش کمی‌ برای به دست آوردن آن انجام ‌می‌دهید. سطح تقاضا و تلاش شما دارای توازن نمی‌باشد. در صحبت های خود خیلی پابند صداقت نیستید و برای اینکه به مقصود خود برسید گاهی اوقات صداقت خود را فراموش می‌کنید. افرادی که در اطراف شما هستند به دلیل رفتارهای متفاوتی که شما انجام می‌دهید قادر به درک صحیحی از شما نیستند ولی شما به تفکرات دیگران راجع به خودتان اهمیت زیادی نمی‌دهید و معمولاً کارهایی را که خودتان دوست دارید و طبق خواسته و میل خودتان باشد انجام می‌دهید.

 

اگر شما شخصی هسیتد که ابتدا زیر بغل خود را می‌شویید :

 

شما شخصی قابل اعتماد و بسیار مسئول هسیتد و هر کاری که بر عهدهﻱ شما گذاشته می‌شود را به خوبی انحام می‌دهید. شخصی کاملاً مردمی ‌هستید و به همین دلیل و ویژگی که دارید بسیاری از افراد مطیع شما هستند و ارزش بالایی را برای شما قائل می باشند زیرا شما اگر دوستی داشته باشید که در قطب شمال زندگی کند و به کمک شما احتیاج داشته باشد بلافاصله با شنیدن این خبر به کمک او می‌روید. اما توصیه می‌کنیم اینقدر صادق نباشید زیرا باعث می‌شود که متحمل ضربات جبران ناپذیری شوید.

 

اگر شما شخصی هستید که ابتدا موهای سر خود را می‌شویید :

 

شما جزء افراد هنرمند و خلاق، هستید و معمولاً دارای افکاری مثبت هستید که باعث می‌شود دیگران را به خود جذب کنید. شما معمولاً آنقدر در رویاهای خود غوطه ور می‌شوید که گاهی فراموش می‌کنید در حال حاضر و در این زمان به سر می‌برید. برای به دست آوردن پیروزی ها و موفقیت ها با تلاش مدام و پیوسته پیش می‌روید. شما قادر به درک موضوعاتی هستید که دیگران نمی‌توانند آن را درک کنند. موقعیت اجتماعی برای شما بسیار مهم تر از جنبهﻱ اقتصادی آن می‌باشد. به خانواده و دوستانتان اهمیت زیادی می‌دهید.

 

اگر شما شخصی هستید که اول قفسه‌ی سینه تان را می‌شویید :

 

شما شخصی هسیتد که زیاد اهل حرف و سخن نیستید و ترجیح می‌دهید در مورد کاری صحبت نکنید تا این کار به اتمام برسد و بعد در مورد آن صحبت می‌کنید. آدمی ‌رُک هستید.آرامش خیال و آسودگی بزرگترین هدف شما در زندگی است. شما شخصی هسیتد که نمی‌توانید افرادی که به نوعی حواس پرت یا پریشان هستند تحمل کنید. شما همیشه تمایل به کارهای جدید و نو دارید و از تمام وقایع جدید و متنوع استقبال می‌کنید.

 

اگر شما شخصی هستید که اول شانه‌هایتان را می‌شویید :

 

معمولاً در همه‌ی کارهای خود با ناامیدی وارد می‌شوید به همین دلیل نمی‌توانید پیروز میدان شوید چون از ابتدای امر با نا امیدی وارد می‌شوید. علی رغم توانایی های زیادی که دارید تا کنون پیشرفت قابل توجهی نصیب شما نشده است. دوست دارید وقت خود را در تنهایی بگذرانید و از تفریحات جمعی فراری هستید. پول برای شما در زندگی تان تأثیری وافر و باور نکردنی دارد در حالی که بر تمام فعالیت های شما تأثیر مستقیمی‌دارد.

 

سایر نقاط بدن :

 

شما شخصی بسیار متعادل هستید، به راحتی می‌توانید درون خود را کنترل کنید و بر احساسات قلبی تان فائق شوید. شما فردی فعال و پویا نیستید باید این موضوع را یاد بگیرید که این حس را در خود بیدار سازید تا بتوانید زندگی تان را از هیجان سرشار کنید. شما شخصی دوست داشتنی هستید و به هر مجلسی که قدم بگذارید دوستان زیادی را برای خود پیدا می‌کنید.

 

 

 

به نقل از : کاریزما مشاور 

uhmylwapnptdzas0f3n.jpg

آیا می‌دانید تفاوت‌های بسیار زیاد و جالبی در عملکرد رواﻥشناسی زنان و مردان وجود دارد؟ اما در چه تفکراتی؟

 

1- نه تنها ساختار مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت می‌باشد، بلکه مردان و زنان از مغزشان به طرز متفاوتی استفاده می‌کنند. در مغز زنان اتصالات و ارتباطات بیشتری بین دو نیم‌کرهﻱ چپ و راست وجود داشته که به آن‌ها این توانایی را می‌دهد تا از مهارت گفتاری بهتری نسبت به مردان برخوردار باشند.

 

از طرف دیگر در مردان ارتباط کمتری بین دو نیم‌کرهﻱ مغزشان وجود داشته و به آن‌ها این قابلیت را می‌دهد تا دارای مهارت بیشتری در استدلال‌های انتزاعی و هوش دیداری- فضایی باشند.

 

2- بیشتر عادات مردان و زنان را می‌توان توسط نقش آن‌ها در روند تکامل توضیح داد. با وجود آنکه شرایط زندگی تغییر کرده باز هم زنان و مردان تمایل دارند از برنامهﻱ بیولوژیکی خود پیروی کنند. مردان قادر هستند تا مسیر حرکت خود را به خاطر بسپارند. زیرا در گذشته مردان می‌بایست شکار خود را ردیابی کرده و آن را گرفته و به خانه باز می‌گرداندند در حالی که زنان دارای دید محیطی بهتری می‌باشند که به آن‌ها کمک می‌کند اتفاقات پیرامون منزل خود را زیر نظر گرفته و خطر در حال نزدیک شدن به خانه را شناسایی کنند. مغز مردان برای شکار کردن برنامه ریزی شده که حوزهﻱ دید محدود و باریک آن‌ها را توجیه می‌کند اما مغز زنان قادر است دامنهﻱ اطلاعات وسیع‌تری را رمزگشایی کند.

 

۳- مردان صداهای گوش‌خراش، دست دادن محکم و رنگ قرمز را ترجیح می‌دهند. مردان در حل مسائل فنی بهتر می‌باشند. زنان دارای گوش تیزتری می‌باشند و هنگام صحبت کردن از واژه‌های بیشتری استفاده می‌کنند و در تکمیل و اتمام وظایف به طور مستقل بهتر از مردان می‌باشند.

 

۴- هنگامی که مردان وارد اطاق می‌شوند به دنبال راه خروج می‌گردند، خطر احتمالی را برآورد کرده و راه‌های گریز را می‌سنجد. در حالی که زنان به چهرهﻱ میهمانان توجه می‌کنند تا پی ببرند که میهمانان چه کسانی بوده و چه احساسی دارند. مردان قادر می‌باشند تا اطلاعات را طبقه بندی کرده و در مغزشان ذخیره کنند. زنان تمایل دارند تا اطلاعات را بارها و بارها در مغزشان مرور کنند. هنگامی که زنان مشکلاتشان را با مردان در میان می‌گذارند دنبال راه حل نمی‌گردند آن‌ها تنها نیاز دارند تا فردی به حرف‌هایشان گوش دهد.

 

تفاوت‌های رواﻥشناسی:

 

۱- مردان موقعیت‌ها و اوضاع را به طور کلی درک می‌کنند و تفکر کلی و جامع دارند در حالی که زنان موضعی می‌اندیشند و بروی جزئیات و نکات ظریف تمرکز می‌کنند.

 

۲- مردان سازنده و خلاق می‌باشند. آن‌ها ریسک پذیر بوده و به دنبال تجربه‌های جدید می‌باشند در حالی که زنان با ارزش‌ترین اطلاعات را برگزیده و آن را به نسل بعد انتقال می‌دهند.

 

۳- مردان در تفکرات و اعمالشان استقلال دارند در حالی که زنان تمایل دارند از عقاید پیشنهادی دیگران پیروی کنند.

 

۴- ارزیابی زنان از خودشان در سطح پایین‌تری از مردان می‌باشد. زنان تمایل دارند از خودشان انتقاد کنند در حالی که مردان بیشتر از عملکرد خودشان رضایت دارند.

 

۵- مردان و زنان دارای معیارهای متفاوتی برای رضایتمندی در زندگی می‌باشند. مردان برای شغل مناسب و موفقیت در کارها و زنان به خانواده و فرزندان ارزش قائل می‌باشند.

 

۶- مردان نیاز مبرمی دارند تا به اهدافشان جامهﻱ عمل بپوشانند اما زنان رابطه با دیگران را در درجهﻱ نخست اهمیت قرار می‌دهند.

 

۷- مردان دو برابر زنان بیمار می‌شوند البته زنان نیز بیشتر به سلامتی خود اهمیت می‌دهند.

 

۸- زنان درد و کار یکنواخت را بهتر از مردان تحمل می‌کنند.

 

۹- بر خلاف تصور عام مردان بیشتر از زنان حرف زده و بیشتر سخنان دیگران را قطع می‌کنند.

 

۱۰- مردان و زنان دارای حس حسادت یکسان بوده اما مردان بهتر می‌توانند این حس را پنهان سازند.

 

 

منبع: کاریزما مشاور