درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • کسی که خدمت سربازی نرفته آیا نفر اول کنکور بشه کارت معافیت مستقیم میگیره !؟

  کسی که خدمت سربازی نرفته آیا نفر اول کنکور بشه کارت معافیت مستقیم میگیره !؟

 • آخرین رتبه های قبولی در پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

  آخرین رتبه های قبولی در پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 • تو خیلی زیبایی به انگلیسی چی میشه

  تو خیلی زیبایی به انگلیسی چی میشه

 • پشت کنکوری هستم آزمون ثبت نام کنم یا نکنم؟

  پشت کنکوری هستم آزمون ثبت نام کنم یا نکنم؟

 • تعریف شما از دوستی با جنس مخالف چیه ؟

  تعریف شما از دوستی با جنس مخالف چیه ؟

 • کنکور دارم سال سرنوشتمه ، اما از استرس نمیدونم چیکار کنم

  کنکور دارم سال سرنوشتمه ، اما از استرس نمیدونم چیکار کنم

 • چگونه از لاغری نجات پیدا کنیم

  چگونه از لاغری نجات پیدا کنیم

 • چگونه میتوانیم رتبه ی برتر کنکور سراسری شویم ؟

  چگونه میتوانیم رتبه ی برتر کنکور سراسری شویم ؟

 • درس زیست شناسی رو برای کنکور چطوری بخونم؟

  درس زیست شناسی رو برای کنکور چطوری بخونم؟

 • ساعت مطالعه ام بسیار پایین هست، باید چه کاری انجام بدم؟

  ساعت مطالعه ام بسیار پایین هست، باید چه کاری انجام بدم؟

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت

وقتی دربارهﻱ تلخی‌ها و شیرینی‌های ازدواج با افراد متأهل صحبت می‌کنید، همگی معتقدند اولین سال زندگی مشترک، سخت‌تر از بقیهﻱ آن است. حتی بعضی متأهل‌ها وقتی به یک مجرد می‌رسند فوراً شروع به نصیحت می‌کنند: «تا ازدواج نکردی فکر می‌کنی چه خبره» یا «مرغ همسایه غازه». ولی این حرف‌ها واقعاً چقدر روی شما تأثیر دارد؟ مثلاً ممکن است باعث شود از ازدواج کردن منصرف شوید؟! اکثر مواقع این‌طور نیست. یعنی بیشتر افراد به خاطر شنیدن چنین چیزهایی تمایل به ازدواج را از دست نمی‌دهند. اما همه دوست دارند روش‌هایی را یاد بگیرند تا ورود به دنیای تأهل از همان اول خوب و موفقیت‌آمیز باشد. این روش‌ها درست مثل زیربنای یک ساختمان هستند. وقتی از همان ابتدا برای زندگی مشترک خود زحمت بکشید و مسئولیت‌پذیر باشید،‌ مطمئناً بنای اصلی زندگی شما هم بهتر خواهد شد. کارشناسان خانواده این روش‌ها را در 10 فرمان طبقه‌بندی می‌کنند:

1- قبل از هر چیز عاشق خودتان باشید

تعجب نکنید! تا وقتی که هر یک از شما برای خودش ارزش قایل نشود، نمی‌تواند برای دیگری مفید باشد. به خودتان اهمیت بدهید. سعی کنید همیشه طوری زندگی کنید که کمترین فشار و استرس را متحمل شوید. شاد بودن شما فاکتوری است که باعث احساس رضایت و شادی در همسرتان هم خواهد شد.

2- آسان‌گیر و شوخ‌طبع باشید

با شروع زندگی مشترک، باید کم‌کم بیاموزید که بهتر است به مشکلات خندید. اگر برای حل مسایل خود راه‌های منطقی را که بلد بودید به کار بردید ولی باز هم مشکل حل نشد، خیلی سخت نگیرید. مطمئن باشید خوش‌اخلاقی شما و گذر زمان 2 عاملی هستند که دست به دست هم می‌دهند و هر ناممکنی را ممکن می‌کنند.

3- نوبتی عصبانی بشوید

تصور کنید همسرتان پس از یک روز کاری سخت به شما می‌رسد و شروع می‌کند به شکایت کردن از در و دیوار و غر زدن و نق زدن. بهتر است اجازه بدهید خودش را خالی کند، البته تا جایی که رفتارش شما را آزار ندهد. بعد از تمام شدن حرف‌های همسرتان، شما هم فرصت دارید مشکلاتی را که در طول روز برایتان پیش آمده برای او تعریف کنید. به این شکل هر دوی شما هم می‌شنوید و هم شنیده می‌شوید. می‌توانید بعد از برگشتن اوضاع به حالت عادی بیشتر و مفصل‌تر در مورد مسایل با هم بحث کنید.

4- با هم حرف بزنید

شما و همسرتان هر دو انسان‌های بالغی هستید. پس نیازها و خواسته‌هایتان را خیلی روشن و منطقی با هم در میان بگذارید. هر دوی شما باید بدانید که همسرتان کجا و چه وقت به شما نیاز دارد. علاوه بر آن خط‌قرمزهای یکدیگر را هم باید بشناسید یعنی وقتی در حل مسأله‌ای نیازی به دخالت شما نیست، به زور خود را وارد ماجرا نکنید.

5- پیش هرکسی که می‌رسید، درددل نکنید

تا حد ممکن مشکلات زندگی مشترک خود را بیرون از خانه نبرید. سعی کنید همهﻱ مسایل را خودتان دو نفری حل کنید. نهایتاً اگر به نتیجه نرسیدید، فقط از کارشناسان و مشاوران خانواده کمک بگیرید. مثلاً فرض کنید همسر شما خیلی شلخته است. اگر این مسأله را پیش دوستان و نزدیکان خود بازگو کنید، احتمالاً هرکس نظر خودش را برای بهبود اوضاع می‌گوید ولی هیچ‌یک از نظراتی که اطرافیان می‌دهند علمی و کارشناسانه نیست. بنابراین به احتمال خیلی زیاد مشکل به هیچ‌وجه حل نخواهد شد. تنها اتفاقی که می‌افتد این است که اعتبار و شخصیت همسر شما و به تبع آن آبروی شما به خطر می‌افتد.

6- نقاط‌قوت و ضعف یکدیگر را بشناسید و سپس تقسیم کار کنید

بیشتر آدم‌ها دوست ندارند قبول کنند که برخی دیگر می‌توانند کار خاصی را بهتر از آنها انجام دهند ولی پس از ازدواج باید وجود بعضی استعدادها‌ی خاص را در همسر خود قبول کنید. درست همان‌طور که او هم وظیفه دارد توانایی‌های ویژه شما را بشناسد. مثلاً ممکن است یکی از شما دو نفر استعداد بهتری در برنامه‌ریزی مالی داشته باشد. خوب بهتر است تنظیم خرج خانه به این فرد سپرده شود. البته مواظب باشید این تقسیم وظایف تبدیل به دیکتاتوری نشود. یعنی مشورت هر دوی شما در چنین اموری لازم است اما بهتر است برنامه‌ریزی کلی را کسی که توانایی بیشتری دارد انجام بدهد.

7- محبت و عشق خود را ابراز کنید

اهمیت ابراز عشق به همسر را شاید بارها در مقالات روان‌شناسی مختلف شنیده یا خوانده باشید اما واقعاً چند نفر را می‌شناسید که همیشه و هر روز این کار را انجام ‌دهند؟ خود را عادت بدهید که حتماً این توصیه را عملی کنید چون واقعاً ساده و مؤثر است. اگر در خانه هستید و همسرتان از بیرون برمی‌گردد، به پیشواز او بروید. هر روز یکدیگر را در آغوش بگیرید و ببوسید. از گفتن جمله دوستت دارم هرگز خسته نشوید. این جمله هیچ‌وقت تکراری نمی‌شود و همیشه اثرگذار است.

8- به هر بهانه‌ای از همسر خود تعریف کنید

وقتی همسرتان لباس خود را عوض می‌کند به او بگویید چقدر دوست‌داشتنی شده. یا مثلاً بگویید فلان رنگ چقدر به او می‌آید. چقدر خوب آشپزی می‌کند، چقدر خوب صحبت می‌کند یا چقدر زیبا می‌خندد...

9- لازم نیست همیشه کارهای مشترکی انجام دهید

 شما و همسرتان هر دو به زمان‌هایی برای تنها بودن نیاز دارید. در این اوقات هریک از شما می‌تواند به سرگرمی مورد علاقهﻱ خودش برسد. مثلاً وقتی شما کتاب می‌خوانید همسرتان تلویزیون ببیند. یا وقتی شما در اینترنت وب‌گردی می‌کنید او آشپزی یا باغبانی یا هر کار دیگری که دوست دارد انجام دهد.

10- تاریخ‌های مهم رابطه‌تان را جشن بگیرید

از هر مناسبتی برای جشن گرفتن استفاده کنید. تاریخ اولین آشنایی، اولین قرار، خواستگاری، ازدواج یا هر چیز دیگری. این جشن می‌تواند خیلی ساده، رمانتیک و به اصطلاح دونفره باشد. مثلاً شام مخصوصی درست کنید و روی میز شمع بگذارید. همین کار به‌نظر ساده موجب تداوم عشق شما خواهد شد.

 

برداشت شده از هفته نامه سلامت

به نقل از : آلاچیق روان

 

شنیدن زمانی روی می دهد که به هر دلیلی امواج مزاحمی در هوا پراکنده می شوند و به وسیله ی این راه به طور ناخواسته به گوش ما می رسند. از این طریق می توانیم امواج صوتی را دریافت نماییم.

اما گوش کردن مقوله ی کاملاً متفاوتی است. زمانی که به مطلبی گوش می دهیم، حواس خود را جمع می کنیم و به چیز هایی که می شنویم توجه می کنیم. به عنوان مثال تصور کنید یک کامیون در حال رد شدن از خیابان است. شما به راحتی قادر به شنیدن صدای آن هستید، هنگامی که صدا را می شنوید متوجه می شوید که یک کامیون است، از آن جایی که این موضوع برایتان اهمیت ندارد، بدون توجه به صدا به ادامه ی کار خود می پردازید.

دقیقاً مشابه همین امر، زمانی که افرادی در کنار ما هستند، نیز اتفاق می افتد. صداهای آن ها صرفاً ارتعاشاتی را در هوا به وجود می آورد. ممکن است ما سر خود را به علامت رضایت تکان دهیم، لبخند بزنیم، و حتی به آن ها پاسخ دهیم، اما آیا به راستی به حرف هایشان گوش می دهیم؟ به ندرت! گوش کردن یعنی ما به عمق معنای کلماتی که گوینده ادا می کند پی ببریم. در حقیقت باید هدف او را از انتقال جمله هایش دریابیم.

در زمان گوش کردن، دیگر این صداها نیستند که به گوش شما می رسند، بلکه بحث بر سر انتقال احساسات، عقاید، تفکرات، نظرات، خواست ها، خاطرات و اعتقادات است. به عبارت دیگر دورنمایی از شخصیت کلی فرد در ذهن شما نقش می بندد؛ و یا حداقل می توان گفت که قادر خواهید بود شخصیتی که در آن لحظه ی بخصوص در حال نمایش دادن آن است را درک کنید.

فهمیده شدن

یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن گفته های طرف مقابل را دریافت کنید، این است که از خودتان سؤال بپرسید. « اگر خودم در حال صحبت کردن باشم از طرف مقابل انتظار دارم چگونه مرا درک کند؟»  چیزی که شما می خواهید این است که درک شوید و به گفته هایتان ارج داده شود. شما نه تنها از طرف مقابل انتظار دارید تا حرف های شما را بشنود بلکه می خواهید متوجه منظورتان هم بشود و برداشت صحیحی از گفته هایتان داشته باشد.

« رابرت هین لاین»  در کتاب خود با نام «  بیگانه ای در سرزمین بیگانه »  این طور می نویسد که: شما باید آن چنان به صحبت های طرف مقابل گوش دهید که حرف های او به صورت جزئی از وجودتان در آیند و آن ها را در خود حل کنید. آن ها را درک کنید، متوجه شوید و برداشت مناسبی از آن داشته باشید.

این مطلب به طور دقیق در سفرها قابل رؤیت می باشد. زمانی که شما در کشوری هستید که نمی توانید به زبان ملی آن ها سخن بگویید به راحتی و بدون استفاده از کلمات و لغات بیش از اندازه، منظور خود را به فرد مقابل انتقال می دهید. همه چیز بر می گردد به ایما و اشاره، استفاده از لغات محدود، و مهم تر از همه خواست طرف مقابل در فهمیدن گفته هایتان.

گوش کردن چیزی نیست که خودبه خود به وجود آید.

برای پیدا کردن مهارت در این زمینه باید تلاش کنید و ممارست به خرج دهید.

باید اراده کنید و بخواهید.

یکی از مهم ترین ویژگی های گوش کردن این است که شما به خودتان اجازه می دهید تا در حاشیه بایستید و در مورد تجربیات دیگران فکر کنید. البته باید توجه داشته باشید که این مطلب صرفاً به معنای محدود کردن و یا از بین بردن نقطه نظر خودتان نیست. شما به طور موقت در طول زمانی که در حال گوش دادن هستید هیچ یک از نظریات شخصی خود را وارد مقوله ی مورد بحث نمی کنید. از این طریق به راحتی قادر به برقراری ارتباط می شوید.

زمانی که به حرف های دیگران گوش دهید (و عمیقاً این کار را انجام دهید) دیری نمی گذرد که پاداشتان را می گیرید. چرا که هر چه بهتر گوش دهید، بهتر درک می کنید؛ هر چه بهتر درک کنید، راحت تر می توانید ارتباط برقرار کنید؛ و هر چه نحوه ی برقراری ارتباط بهتر باشد؛ موفقیت در رابطه، افزایش پیدا می کند.

حالت تدافعی را ترک کنید

یکی از راه های ساده اما در عین حال مؤثر برای رسیدن به موفقیت در گوش دادن به صحبت های دیگران این است که سعی کنید هیچ گاه در مقابل گفته های آن ها حالت تدافعی به خود نگیرید. موضوع از این قرار است که :

زمانی که احساس می کنید باید در مقابل چیزهایی که طرف مقابل به زبان می آورد و از شما در خواست می کند واکنش نشان دهید و از خود دفاع کنید، صرفاً این کار را انجام ندهید؛ چرا که در حال حاضر فقط در حال دریافت نقطه نظرات او هستید و دیدگاه های شخصی خودتان را برای چند لحظه به دست فراموشی سپرده اید. می دانیم که شاید این امر در نظرتان قدری ضد شهودی و غیر عقلانی جلوه کند، اما اگر امتحان کنید می بینید که ثمر بخش است و نتیجه ی مثبت می دهد.

منظور  این نیست که شما باید دست از احساسات و عقاید خود بردارید. نه هرگز این چنین نیست. حتی باید به شما گوشزد کنیم که به شدت از این کار پرهیز کنید؛ چراکه با فراموشی عقاید و عواطف، فقط از شخصیت خود کناره گیری کرده اید و دیگری چیزی جز رنجش و تنفر برایتان باقی نخواهد ماند. در زمان وقوع یک چنین حالتی همواره دیگران را به خاطر ناکامی هایتان سرزنش می کنید و مسئولیت تمام شکست ها را به گردن دیگران می اندازید. تنها کاری که باید آن جام دهید این است که آرام باشید، خونسردی خود را حفظ کنید و اجازه دهید تا شخص مقابل با فراغ بال نظریات خود را بیان کند.

در آخر به این نتیجه می رسید که تا حدودی ممکن است حق با او باشد و برخی از حرف ها و یا خواست هایش منطقی هستند. اما اگر بخواهید با حالت تهاجمی به قضیه نگاه کنید، ممکن است در هیچ موردی حق را به او ندهید. هیچ گاه نباید احساس کنید که در معرض خطر هستید. خود را آسیب پذیر جلوه ندهید و طوری وانمود نکنید تا دیگران به خود اجازه دهند شما را تهدید کنند. اگر حق با شما باشد، هیچ جای نگرانی وجود ندارد و نیازی به جبهه گیری نیست.

جبهه گیری فقط می تواند ثابت کند که: مسائلی در گفته هایتان وجود دارند که خودتان هم می دانید صحت ندارند.

زمانی که با روی باز با شریک خود برخورد کنید به راحتی می توانید تشخیص دهید که چه چیز در مورد موقعیت فعلی تان وجود دارد که او را آزرده می سازد و لازم است که تغییر کند. تمام این امور را تنها برای رشد و بهبود شخصی خود و رابطه تان انجام می دهید. و چه پاداشی بهتر از موفقیت در روابط وجود دارد.

حتی اگر شریک زندگی تان به چیزی که می خواهد برسد، شما نباید تصور کنید که چیزی را از دست داده اید، چراکه این تغییرات صرفاً به نفع شخصیت شما و ارتقای سلامت رابطه انجام شده است. گوش کردن در سایه ی مکالمه های دو نفره است که معنا پیدا می کند و با مکامله می توانید به راحتی ارتباط برقرار کنید.  زمانی که ارتباط مناسبی برقرار شود، بالطبع صمیمیت و نزدیکی طرفین نیز افزایش پیدا می کند، و سرانجام یک زندگی رمانتیک انتظار شما را می کشد.

تمرین کردن در این مورد را از همین امروز آغاز کنید .

منبع : سایت مشاوره همراز

این دستورات مختص به زوج خاصی نیست؛ اینها ده چیزی است که تعداد بسیار زیادی از همسران از شوهرانشان می خواهند. توجه کنید اینها خواسته های آنهاست نه نیاز زوجی شان. از لحاظ فردی هرکسی مسئول نیاز های عاطفی خویش است و باید آنها را پر کند. اما ما معتقدیم 4 نیاز روحی اساسی وجود دارد: «نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن»، «نیاز به تعلق داشتن»، «نیاز به داشتن تصور ذهنی خوب از خود» و «نیاز به آزادی»

و اما خواسته های همسرتان از شما:

1) هر روز به او بگویید که دوستش دارید : هر کسی دوست دارد تأیید شود و بداند که اطرافیان او را دوست دارند. بهترین راه برای تأیید همسرتان (که برایش بسیار مهم است) این است که خیلی ساده هر روز به او بگویید دوستش دارید. گاهی دستانش را بفشارید و این جمله را زمانی که شما را بدرقه می کند بگویید.

2) درک کردن و بخشش داشتن: روزهایی هست که همسرتان اشتباهاتی انجام دهد و یا کمتر به شما رسیدگی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. در این مواقع خواستهﻱ همسرتان این است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما می داند. بدانید که هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

3) گفتگو کنید: نگذارید کار به جایی برسد که هیچ حرفی با همسرتان نداشته باشید دربارهﻱ بچه ها کارتان و حتی آب و هوا با هم صحبت کنید. چرا که گفتگو نکردن اولین جرقه های یک رابطهﻱ سرد است.

4) وقتی برای همسر و فرزندانتان اختصاص دهید: این زمان به دست شما محقق می شود و باید کیفیت با هم بودن را بالا ببرید یعنی تمام طرح ها و برنامه های آن روز را به میل آنها هماهنگ کنید. فقط خالی کردن برنامهﻱ روزانه برای با هم بودن کافی نیست بلکه باید برای این زمان برنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترین های زندگی تان عشق و احترام قائلید.

5) بیشتر بگویید بله به جای نه : عادت به منفی نگری و مخالفت شما را از عزیزانتان دور می کند. سعی کنید در برابر بعضی خواسته ها نه نگویید. با گفتن همین کلمهﻱ سادهﻱ «بله» همسرتان را متعجب و خوشحال کنید.

6 ) خوب گوش دهید: همسرتان را با این مهارت می توانید عاشق تر کنید. همسر شما فقط گوش های شما را برای شنیدن نمی خواهد بلکه باید با قلبتان به او گوش دهید و او را بفهمید.

7) دلبستگی و مهربانی: چقدر در طول روز به همسرتان می گویید لطفاً یا متشکرم یا اورا می بوسید. متأسفانه بعضی از زوجین فراموش می کنند با هم مهربان باشند و این کلید موفقیت را در زندگی از دست می دهند.

8 ) بعضی از وظایف خانه و کودک را با هم تقسیم کنید : یکی از مهمترین دعواهای زناشویی بر سر همین مسئلهﻱ جزئی است. خرده کاری های خانه و بچه ها تنها مسائل همسرتان نیستند. چه خوب است کمی غرور و سبقهﻱ خانودگی خود را کنار بگذارید و با این کار زندگی شیرین تری داشته باشید. شاید اوائل سخت باشد اما خود کم کم معجزهﻱ اندک کمک به همسر را خواهید دید.

9 ) اوغات فراغت و برنامه ریزی : اگر همسر شما شاغل است ساعات بیکاری او و اگر همسرتان شاغل نیست خود به او مرخصی دهید. این روزها بگذارید او آزاد باشد و نگران بچه ها، شما، خانه و.. نباشد. بگذارید در این اوغات فراغت به خود و خواسته های شخصی اش برسد.

10 ) به او سفارش کنید و خود نیز مراقب سلامت روحی و جسمی خودتان باشید: بسیاری از مردان مراقب سلامتی خود نیستند و این برای همسرانشان مشکل بوجود می آورد و این افراد به سلامتی طرف مقابل هم اهمیت نمی دهند ولی بخاطر داشته باشد همسرتان نمی تواند مدام دنبال شما باشد. چرا که او عشق شما و همسر شماست نه مادرتان و خود نیاز به توجه دارد؛ پس به سلامتی خود و او اهمیت دهید.

 

به نقل از : کاریزما مشاور

 

s1bizgr8cyb011meo2t0.jpg

خیلی سخت است که بتوان بر طبق خصوصیات اخلاقی که جنس مخالف آن‌ها را می‌پسندد رفتار کرد. معمولاً هنگامی‌که زمان قرارهای ملاقات فرا می‌رسد، خانم‌ها از هر نظر به خودشان می‌رسند، اما در مقابل آقایان همان چهره خسته و عرق کرده باشگاه را ترجیح می‌دهند. نکته مهمی که آقایان نباید هیچ گاه از نظر خود دور کنند این است که خانم‌ها همیشه آن طور که وانمود می‌کنند، نیستند و هیچ گاه حقیقت چیزهایی را که دوست دارند در همسر خود ببینند را به زبان نمی‌آورند.

 

شاید برخی از خانم‌ها نسبت به بعضی از خصوصیات اخلاقی همسرشان دل خوشی نداشته باشند و همیشه از او ایراد بگیرند و به او غُر بزنند؛ اما بد نیست که در این قسمت از برخی خصوصیاتی که می‌تواند یک خانم را همواره علاقه‌مند به شوهرش نگه دارد نیز چیزهایی بدانیم. شاید خانم ظاهراً از تعدادی از رفتارهای به خصوص آقا رضایت نداشته باشد، اما واقعیت این است که او در باطن خود، از زور خوشحالی در حال انفجار می‌باشد. تعجب آور است!؟

 

این مقاله را بخوانید تا ببینید کدامیک از رفتارهای مردانه تان حس علاقه همسرتان را بر می‌انگیزد و برای تغییر آن‌ها مجدداً فکر کنید.

 

1- مردِ مردها

 

هر چند خانم‌ها ادعا می‌کنند که از مردهای مرتب و تمیز و شیک پوش خوششان می‌آید، اما گاهی اوقات اگر با لباس‌های ورزشی کج و کوله جلوی آن‌ها ظاهر شوید، غذا را بدون رعایت آداب ویژه بخورید، و در کوچه فوتبال بازی کنید، شاید به نظر خانم‌ها خیلی جذاب‌تر هم جلوه کنید. او بدش نمی‌آید که هر چند وقت یک‌بار برای نجاتش تلاش کنید، و یا اگر از عهده تعمیر برخی وسایل بر می‌آیید این کار را انجام دهید، و یا حتی با دوستان خود گپ بزنید.

 

یک خانم با یک آقا قرار نمی‌گذارد تا بر سر این موضوع که کدامشان کفش‌ها و یا موهای شیک‌تری دارند با او به رقابت بپردازد؛ بلکه این تفاوت‌های موجود میان شما دو نفر است که منجر به اتصال هر چه بیشتر شما به هم می‌شود. البته نباید فراموش کنید که زمانی که برای مشاهده تئاتر و یا صرف شام به بیرون می‌روید، او از شما انتظار دارد که لباس‌های مناسب و آراسته‌ای به تن کنید، اما در عین حال باید در نظر داشته باشید که در بقیه ساعات بیشتر از حس مردانگی شما لذت می‌برد - هر چند این امکان وجود دارد که هرگز به این موضوع اعتراف نکند- همیشه لازم نیست شیک‌ترین لباس‌ها را به تن کنید و درهای مختلف را پیش از او برایش باز کنید.

 

2- نه گفتن

 

شما باید تصمیماتی که به ذهنتان می‌رسد را انجام دهید و بر طبق آنچه عقلتان به شما دستور می‌دهد، عمل کنید؛ حتی اگر این کار سبب عصبانی شدن خانم شود. آقایان تصور می‌کنند که دختر خانم‌ها به دنبال نامزدهایی می‌گردند که او را بتوانند روی یک انگشت خود بچرخانند و هر چه که می‌گویند انجام دهد. اگر بخواهید همیشه مطابق آنچه به شما دیکته می‌شود، عمل کنید، دیری نخواهد گذشت که رابطه‌تان کسل کننده و ملال آور می‌شود. خانم‌ها به دنبال مردی هستند که چیزی برای ارائه کردن در دست داشته باشد و بتواند عقاید و ملاحظات شخصی خود را در بحث‌ها وارد کند. آن‌ها به دنبال مردی هستند که شخصیت منحصر به فردی داشته باشد. اگر تمام زندگی یک مرد را تنها همسرش تشکیل دهد، آنگاه دیگر چیزهای زیادی برای گفتن ندارد و برایش سورپرایزهای زیادی باقی نمی‌ماند که بتواند در مواقع ضروری آن‌ها را رو کند.

 

حتی اگر همسر شما از آن دست خانم‌هایی باشد که دوست دارند قدرت و کنترل خانواده را بدست بگیرند، باز هم بدش نمی‌آید که گه گاه با شما قدرت آزمایی و جدلی برابر داشته باشد. بنابراین اگر تا به حال تصور می‌کردید که باید کنترل تمام امور را به دست او بسپارید، بهتر است از این به بعد دست از این کار بردارید؛ به منظور حفظ رابطه و نگه داشتن او حتماً نباید خودتان را به یک خدمتکار خانگی دست آموز تبدیل کنید.

 

3- روابط جنسی

 

کاملاً روشن است که اگر یک رابطه، تنها به برقراری روابط جنسی محدود شود، طرف مقابل احساس می‌کند که مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد؛ اما از سوی دیگر باید این امر را نیز در نظر گرفت که یک خانم زمانی که می‌بیند شوهرش در مقابل او کنترل خود را از دست می‌دهد و ابزار علاقه می‌کند انگار دنیا را به وی داده‌اند. اگر همسر شما شاغل است و شب هنگام پس از یک روز سخت کاری و سرو کله زدن با ارباب رجوع و همکاران او را در خانه می‌بینید هیچ چیز جز معاشقه نمی‌تواند او را خوشحال کند؛ این امر سبب می‌شود که او خودش را در رأس تمام شادی‌های جهان قرار دهد. اگر او شغل حساس و با ارزشی دارد و در سمت مهمی قرار دارد، بهتر است شما شروع کننده ارتباط جنسی باشید. این امر به او اجازه می‌دهد که با خیال راحت از رابطه خود لذت ببرد.

 

4- مستقل بودن

 

شاید همیشه خانم‌ها به این دلیل که همسرشان ادعا می‌کنند سرشان بیش از اندازه شلوغ است، به آن‌ها توجه کافی مبذول نمی‌دارند، وقت زیادی را در محل کار خود سپری می‌کنند و یا با دوست‌های خود خوش گذرانی می‌کنند، ناراحت می‌شوند. باید توجه داشت باشید که اگر می‌خواهید همسرتان در کنارتان باقی بماند، باید مانند یک پرنسس با او رفتار کنید؛ اما از طرف دیگر، همواره در نظر داشته باشید که اگر سرگرمی، تفریح و کارهای دیگری برای انجام دادن نداشته باشید، ممکن است خانم احساس کند که در حال خفه شدن در رابطه است. همان اندازه که شما در رابطه نیاز به فضا دارید، خانم‌ها نیز از آزادی خود لذت می‌برند و شدیداً به آن محتاج هستند. یک مرد مستقل و متکی به نفس در نظر خانم‌ها از جذابیت بیشتری برخوردار می‌باشد. یک مرد محتاج و بدون آرزوهای بزرگ، برای بیشتر خانم‌ها هیچ گونه جذابیتی ندارد. بنابراین شما مجاز هستید که با دوستان مختلف خود قرار ملاقات بگذارید و شغل و سرگرمی مخصوص به خودتان را داشته باشید.

 

5- حسود بودن

 

حسادت یکی از احساسات قوی به شمار می‌رود. هر چند انسان‌ها نمی‌توانند میزان دقیق حسادت خود را کنترل نمایند، اما مقدار کمی حسد، آن هم به طور گاه گاه و اتفاقی، به راحتی می‌تواند حس جاذبه شما را در نظر او افزایش دهد. اگر شما نسبت به مردهایی که با او صحبت می‌کنند، هیچ گونه عکس‌العملی از خود نشان ندهید، او تصور می‌کند که به هیچ وجه برایش ارزش قائل نیستید، به همین دلیل به دنبال کسی می‌رود که این خلأ را برایش پر کند. اگر او را در مورد یک همکار مذکر خیلی صمیمی و یا مربی‌اش بازخواست نمایید، شاید در ظاهر به شما غر بزند، اما در باطن لبخندی بر لب‌هایش نقش خواهد بست.

 

توجه: زمانی که نوبت به حسادت می‌رسد، مقدار کمی از آن می‌تواند مثمر ثمر واقع شود، پس در خرج کردن آن به شدت صرفه جویی کنید. از قدرت فوق‌العاده آن با خبر شوید: او می‌تواند عاشق مردی شود که نسبت به دارایی‌های شخصی او حساس بوده و از آن‌ها محافظت کند.

 

6- آسیب پذیری گاه به گاه

 

هر انسانی دوست دارد که احساس کند دیگران به وجود او نیازمند هستند و از آنجایی که کمتر اتفاق می‌افتد یک خانم بتواند از شوهر خود محافظت کند، بد نیست که به او اجازه دهید این کار را از طریق روش‌های دیگر به شما اثبات کند. برای مثال بد نیست که به او اجازه دهید تا به شما گوشزد کند نیاز به جوراب‌های بیشتری دارید، یا اینکه همیشه یادتان می‌رود رخت‌ها را به خشک شویی ببرید، و برای بستن کراوات خود به کمک او احتیاج دارید.

 

شاید احمقانه به نظر برسد اما گاهی اوقات همین موارد ساده و پیش پا افتاده سبب می‌شود که او احساس بهتری نسبت به خودش پیدا کند و بیش از پیش جذب شما شود. البته این امر بدان معنا نیست که سعی کنید از او برای خود یک مادر بسازید - هر چند او از این کار بدش نمی‌آید - اما این امر شاید جزء آخرین چیزهایی باشد که او انتظارش را از شما دارد؛ فقط زمانی که نیاز به کمک داشتید و احساس می‌کردید که او می‌تواند به شما کمک کند، از او درخواست همکاری کنید. با این کار بدون شک به او احساس قدرت، سودمند واقع شدن، و مهم بودن دست خواهد داد. اغلب مردها تصور می‌کنند که برای کشاندن خانم‌ها به سمت خود باید از خودشان یک قهرمان دست نیافتنی بسازند، اما این امر صحت ندارد. مقداری نیازمندی و کمک خواستن سبب می‌شود که شما در نظر او تا حدی آسیب پذیر جلوه کنید، و در چنین موقعیتی تمام خانم‌ها حاضر ایستاده‌اند تا به داخل رابطه شما آمده و به شما کمک کنند.

 

7- پنهان کردن احساسات

 

شاید او همیشه اعتراض می‌کند که چرا نباید بداند که شما در حال فکر کردن به چه موضوعی هستید. شاید دوست داشته باشد بداند که در طول روز و در محل کار برای ما چه اتفاقاتی رخ داده، شاید همیشه از شما بخواهد تا در مورد همه چیز با او صحبت کنید، و به اصطلاح سفره دلتان را برای او باز کنید تا بتواند به عمیق‌ترین نقطه از احساساتتان دسترسی پیدا کند. شما می‌دانید که خانم‌ها با دوست‌های دختر در مورد جزییات تمام مسائل به خصوص در مورد نگرانی‌های خود، صحبت می‌کنند. به همین دلیل اگر بخواهید تمام احساست خود را در مقابل او بازگو کنید، خیلی راحت می‌تواند به شما نمره دهد.

 

در برخی مواقع اگر کمی از او دوری کنید و خود را کمی اسرار آمیز جلوه دهید، او علاقه بیشتری به شما پیدا خواهد کرد. نکته جالب اینجاست که خودش به شخصه برای پیدا کردن حقیقت تلاش می‌کند. خانم‌ها لذت می‌برند تا بدون اینکه شما به آن‌ها چیزی بگویید، خودشان بتوانند از اسرار شما سر در بیاورند. شاید آن قدرها هم که شما تصور می‌کنید از این کار متنفر نباشد.

 

8- سرتاپای او را وارسی کنید

 

خانم‌ها به اندازه آقایان دوست دارند که دیگران آن‌ها را به خاطر توانایی‌های ذهنی و عملی‌شان تحسین کنند، و زمانی که کاری را درست انجام دادند مورد تشویق قرار بگیرند؛ آن‌ها در چنین حالتی انتظار ترفیع رتبه و تشویقی نیز دارند. اگر یک خانم با حالت جذابی صحبت می‌کند دلش می‌خواهد مورد توجه قرار بگیرد. البته این امر به شرایط و کسانی که به او توجه می‌کنند هم بستگی دارد.

 

اما زمانی که نوبت به مردی می‌رسد که خانم دوستش می‌دارد، با کمال میل به او اجازه می‌دهد که کلیه متعلقاتش را چک کند. خانم‌ها هم مانند آقایان از تعریف و تمجید لذت می‌برند. اگر به او توجه کنید او واقعاً خوشحال می‌شود و این خوشحالی شما را به هر کجا که بخواهید خواهد رساند.

 

همیشه بهترین رفتارهایتان را رو نکنید

 

هر چند خانم‌ها در بیشتر موارد، زمانی که غر زدن‌هایشان را شروع می‌کنند کاملاً جدی هستند، (به ویژه زمانی که آشغال غذاهای خود را روی میز بگذارید و یا جوراب‌هایتان را برندارید) اما باید این امر را هم در نظر داشته باشید که اگر بخواهید همیشه با او موفقت کنید و مطابق خواسته‌هایش رفتار کنید، او دلش برای خود واقعی شما تنگ خواهد شد.

 

این دست رفتارها به دو قسمت تقسیم می‌شوند: آن‌هایی که خود واقعی شما را نمایان می‌سازند و آن دسته‌ای که شما را به او نشان می‌دهند. از آنجایی که ما کاملاً واقف هستیم که خانم‌ها نیازمند توجه هستند و همین توجه باعث جذب خانم‌ها به آقایان می‌شود، این احتمال وجود دارد که برخی رفتارهای منحصر به فرد شما باعث شود تا گل لبخند را بر روی لب‌های او بنشاند و در وجود او جذابیت بیشتری نسبت به شما ایجاد نماید. بنابراین هیچ گاه نباید به ظاهر صحبت‌های او توجه کنید؛ در بیشتر مواقع او شما را فقط به خاطر وجود خودتان دوست می‌دارد.

 

 

 

منبع: کاریزما مشاور