کانال تلگرام هاشم عباسی

10 خواستهﻱ جهانی زنان از همسرانشان

این دستورات مختص به زوج خاصی نیست؛ اینها ده چیزی است که تعداد بسیار زیادی از همسران از شوهرانشان می خواهند. توجه کنید اینها خواسته های آنهاست نه نیاز زوجی شان. از لحاظ فردی هرکسی مسئول نیاز های عاطفی خویش است و باید آنها را پر کند. اما ما معتقدیم 4 نیاز روحی اساسی وجود دارد: «نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن»، «نیاز به تعلق داشتن»، «نیاز به داشتن تصور ذهنی خوب از خود» و «نیاز به آزادی»

و اما خواسته های همسرتان از شما:

1) هر روز به او بگویید که دوستش دارید : هر کسی دوست دارد تأیید شود و بداند که اطرافیان او را دوست دارند. بهترین راه برای تأیید همسرتان (که برایش بسیار مهم است) این است که خیلی ساده هر روز به او بگویید دوستش دارید. گاهی دستانش را بفشارید و این جمله را زمانی که شما را بدرقه می کند بگویید.

2) درک کردن و بخشش داشتن: روزهایی هست که همسرتان اشتباهاتی انجام دهد و یا کمتر به شما رسیدگی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. در این مواقع خواستهﻱ همسرتان این است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما می داند. بدانید که هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

3) گفتگو کنید: نگذارید کار به جایی برسد که هیچ حرفی با همسرتان نداشته باشید دربارهﻱ بچه ها کارتان و حتی آب و هوا با هم صحبت کنید. چرا که گفتگو نکردن اولین جرقه های یک رابطهﻱ سرد است.

4) وقتی برای همسر و فرزندانتان اختصاص دهید: این زمان به دست شما محقق می شود و باید کیفیت با هم بودن را بالا ببرید یعنی تمام طرح ها و برنامه های آن روز را به میل آنها هماهنگ کنید. فقط خالی کردن برنامهﻱ روزانه برای با هم بودن کافی نیست بلکه باید برای این زمان برنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترین های زندگی تان عشق و احترام قائلید.

5) بیشتر بگویید بله به جای نه : عادت به منفی نگری و مخالفت شما را از عزیزانتان دور می کند. سعی کنید در برابر بعضی خواسته ها نه نگویید. با گفتن همین کلمهﻱ سادهﻱ «بله» همسرتان را متعجب و خوشحال کنید.

6 ) خوب گوش دهید: همسرتان را با این مهارت می توانید عاشق تر کنید. همسر شما فقط گوش های شما را برای شنیدن نمی خواهد بلکه باید با قلبتان به او گوش دهید و او را بفهمید.

7) دلبستگی و مهربانی: چقدر در طول روز به همسرتان می گویید لطفاً یا متشکرم یا اورا می بوسید. متأسفانه بعضی از زوجین فراموش می کنند با هم مهربان باشند و این کلید موفقیت را در زندگی از دست می دهند.

8 ) بعضی از وظایف خانه و کودک را با هم تقسیم کنید : یکی از مهمترین دعواهای زناشویی بر سر همین مسئلهﻱ جزئی است. خرده کاری های خانه و بچه ها تنها مسائل همسرتان نیستند. چه خوب است کمی غرور و سبقهﻱ خانودگی خود را کنار بگذارید و با این کار زندگی شیرین تری داشته باشید. شاید اوائل سخت باشد اما خود کم کم معجزهﻱ اندک کمک به همسر را خواهید دید.

9 ) اوغات فراغت و برنامه ریزی : اگر همسر شما شاغل است ساعات بیکاری او و اگر همسرتان شاغل نیست خود به او مرخصی دهید. این روزها بگذارید او آزاد باشد و نگران بچه ها، شما، خانه و.. نباشد. بگذارید در این اوغات فراغت به خود و خواسته های شخصی اش برسد.

10 ) به او سفارش کنید و خود نیز مراقب سلامت روحی و جسمی خودتان باشید: بسیاری از مردان مراقب سلامتی خود نیستند و این برای همسرانشان مشکل بوجود می آورد و این افراد به سلامتی طرف مقابل هم اهمیت نمی دهند ولی بخاطر داشته باشد همسرتان نمی تواند مدام دنبال شما باشد. چرا که او عشق شما و همسر شماست نه مادرتان و خود نیاز به توجه دارد؛ پس به سلامتی خود و او اهمیت دهید.

 

به نقل از : کاریزما مشاور