کانال تلگرام هاشم عباسی

«فروش خدمت سربازی» شایعه است

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، با رد اخبار و شایعه های مربوط به تغییر قوانین خدمت سربازی یا فروش سربازی، گفت: هیچ برنامه‌ ای برای تغییر قانون یا معافیت و بخشودگی نداریم.


کمالی با بیان اینکه افراد منتظر مقررات جدید درباره خدمت سربازی نباشند و بر اساس قانون فعلی، درباره خدمت سربازی خود تصمیم بگیرند، تاکید کرد: هیچ برنامه‌ای برای فروش سربازی وجود ندارد.

 

تکذیب فروش خدمت سربازی

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به تازگی مباحثی در برخی نشریه ها که عمده آنها را به نام نشریه های زرد می‌ شناسیم، مطرح شده مبنی بر اینکه قرار است گروهی از مشمولان، از خدمت سربازی معاف شوند یا تغییراتی در قانون ایجاد شود.


وی افزود: برای اینکه خیال همه را راحت کنیم، اعلام می‌ کنم هیچ برنامه‌ای برای بخشش یا معافیت خدمت سربازی کسانی که خدمت سربازی نرفته‌اند وجود ندارد و آخرین گروهی که معاف شدند، متولدین تا سال 55 بودند و متولدین سال 55 به بعد باید خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند.


کمالی افزود: قوانین معرفی شده از سوی نظام‌وظیفه جدید نیست؛ رسانه‌ها اشتباه کردند.


کمالی با بیان اینکه تاکید و توصیه ما به جوانان این است که برای انجام خدمت سربازی، خود را معرفی کنند، تاکید کرد: به تازگی اخباری در برخی رسانه‌ها با تیتر «قوانین جدید خدمت سربازی» منتشر می‌ شود که اصلا قوانین جدید نیست؛ بلکه سازمان وظیفه عمومی که مجری قانون در این زمینه است، با هدف اجرای قانون، گاهی وقت ها اطلاع‌ رسانی کرده و قانون را به آگاهی مردم می‌ رساند و نباید از آن به عنوان قوانین جدید خدمت سربازی نام برد.

یکشنبه 24 خرداد 1394
از مشاور عباسی سوال دارید؟