کانال تلگرام هاشم عباسی

خوش بین باشید

همه شما ممکن است برای ارتقا سلامتی خود انواع داروها، کرم‌ها و درمان‌های فیزیکی را امتحان کرده باشید. بد نیست این توصیه را هم امتحان کنید. «خوش بین باشید».
 

پزشکان معتقدند که حتی بیمارانی که نگاه روشن‌تری به زندگی دارند راحت‌تر از بقیه می‌توانند بیماری خود را کنترل کنند. آن‌ها در کشف علت بیماری خود و یا کشف بهترین درمان موفق‌تر هستند و انگیزه بیشتری برای رعایت دستورات پزشک دارند.

 

می‌توان با اطمینان گفت که یافته‌های پزشکی امروزی معتقد است که دید روشن و یا به عبارتی خوش بینی تأثیر عمیقی بر سلامتی افراد دارد.

 

شاید بهتر است مدارک عینی‌تری مبنی بر صحت این ادعا ارائه شود. طبق یافته محققان، خوش بینی احتمال حملات قلبی را تا 16% کاهش می‌دهد.

 

همچنین ثابت شده که خوش بینی باعث ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی بدن و مبارزه بهتر با درد و بیماری می‌شود.

 

افراد خوش بینی دوران نقاهت و احیا سریع‌تری بعد از عمل جراحی قلب نسبت به سایرین دارند.

 

مکانیسم تأثیر خوش بینی بر افزایش و ارتقای سلامتی چندان مشخص نیست. شاید به این دلیل که به طرق مختلفی وارد عمل می‌شود. برای مثال بعضی از افراد که اظهار خوش بینی می‌کنند و در واقع این خوش بینی جنبه توجیهی در زندگی و مبارزه طلبی افراد دارد. خوش بینی این گونه افراد باعث می‌شود که هر گز در اثر اتفاقاتی بد نظیر از دست دادن شغل، درگیری با همسر و یا رویارویی با بیماری‌ها خود را سرزنش نکنند.

 

خوش بینی در قالب دیگر می‌تواند بر نگاه به آینده تأثیر گذار باشد. این که فرد همیشه در انتظار وقوع اتفاقات خوب و خوشایند باشد.

 

بی تردید همه این نوع نگاه‌ها که به نوعی نشأت گرفته از خوش بینی افراد است می‌تواند نقش مؤثری در ارتقای سلامتی داشته باشد.

 

و اما توصیه آخر:

 

راز طول عمر افراد در این نکته نهفته است که فرم تفکر خود را باز شناخته و اصلاح نمایند. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند نوع دیدگاه شما را مشخص کند. با شناخت تفکرات منفی و ویرانگر، می‌توانید شیوه مبارزه با آن و یا جایگزین کردن آن را نیز بیاموزید.

 

اما به خاطر داشته باشید که خوش بینی غیر منطقی نیز تأثیر عکس خواهد داشت و در واقع سودی در پی نخواهد داشت. همچنین فراموش نکنید که اتفاقات ناگوار برای افراد خوش بین نیز پیش می‌آید.

 

«مهم این است که به نیمه پر لیوان هم نگاه کنید».

 

 

منبع: کاریزما مشاور