کانال تلگرام هاشم عباسی

تست - رایحه ی محبوب شما چیست ؟

نظریه های مشاوره ( 5 ) – مشاوره به شیوه ی واقعیت درمانی

شنبه 1 آبان 1389
 « آلن هریس» محقق و استاد دانشگاه ، درباره ی اهمیت رایحه و حس بویایی می گوید:« حس بویایی شما، در مغز و دقیقاً در منطقه ی احساسات اولیه واقع شده است. به همین علت است که ارتباطات بویایی تشکیل شده در دوران کودکی ، می تواند شخصیت رفتاری شما و سازه های ثبت آن را در دوران نوجوانی و جوانی شکل دهد.»

بنابراین آن بوی خوشی را که حس می کنید لحظات بسیار شادی را برای شما به وجود می آورد ، انتخاب کنید و ببینید که « رایحه » شخصیت شما چه رنگ و بویی دارد !؟

تذکر : برای شناخت صحیح پاسخ تست و مبهم نبودن، از گزینه های زیر ، فقط یک گزینه را انتخاب نمایید.

گزینه ی یک - بوی کُلُر در استخرهای بزرگ

گزینه ی دو - بوی کباب ، همبرگر و ...

گزینه ی سه - بوی سبزه و گل

گزینه ی چهار - بوی کِرِم های ضد آفتاب

گزینه ی پنج - بوی بچه ی کوچک

پاسخ تست :

گزینه ی یک - بوی کُلُر در استخرهای بزرگ

مطالعات نشان می دهد کسانی که به شدت به بوی تند و تیز کلر در آب استخر علاقه مندند افرادی مخاطره جو و اهل ریسک هستند که مدام به دنبال کسب تجربیات جدید هستند. شما عاشق تجربه کردن و در نتیجه شوک های غیر آشنایی هستید که یک باره بر شما فرود می آید.

گزینه ی دو - بوی کباب ، همبرگر و ...

تحقیقات نشان می دهد که بودن با خانواده برای شما از اهمیت فراوانی برخوردار است و بدین ترتیب همیشه از استرس کم تری نسبت به دیگران بر خوردارید. شما تلاش می کنید تا تمام اوقات فراغت خود را با آن ها بگذارنید.

گزینه ی سه - بوی سبزه و گل

آیا به خاطر می آورید که همیشه پدرتان را در کارهای مربوط به گل و گیاه و یا مادرتان را برای آماده کردن میز غذا و جمع کردن آن ، کمک می کردید؟ کسانی که عاشق بوی چمن های تازه کوتاه شده و یا گل و سبزه هستند ، افرادی مسئولیت پذیر و دلسوزند و  هرگز کاری را در نیمه راه رها نمی کنند. شما با بوی طبیعت زنده اید و این یعنی شادکامی و سرزندگی ، یعنی حیات و شما این حیات به دست آمده از طبیعت را با هیچ چیز عوض نمی کنید !

گزینه ی چهار - بوی کِرِم های ضدآفتاب

شما فردی فعال ، برون گرا و با نشاط هستید که شادترین لحظات زندگی تان مربوط به زمانی است که در حال انجام فعالیتی هستید! یک سحرخیز واقعی که با اعتماد به نفس بسیار می تواند روز را به خوبی آغاز کند.

گزینه ی پنج - بوی بچه های کوچک

بوی شیرخشک بچه همیشه شما را سُست می کند و بوی نوزادان معمولاً حسی غریب را در شما زنده می کند! حسی که به واسطه ی آن ، خانواده بیش از همه چیز برایتان اهمیت می یابد. شما همانند مادران خانه دار و یا مردانی که عاشق زن و بچه خود هستند ، دوست دارید تمام وقت خود را در خانه بگذرانید و از بودن با نوزاد خود لذت می برید! بوی خوش شیری که همیشه از او می آید ، بی اختیار شما را به سمت خانه می کشاند تا بهترین لحظات را با او سپری کنید. شما در خانه بودن ، آن هم به دور از هرگونه هیاهو و جنجال را به همه چیز ترجیح می دهید.