کانال تلگرام هاشم عباسی

فرمان اربعه


633,000 results
(0.58 seconds) 
5 days ago - فرمان اربعه. وقتی انتخاب کارکنان براساس تخصص لازم و شایسته سالاری انجام نشود هم مدیریت سازمان و هم کارکنان, در حین اجرای کارها با مشکلاتی ...

فرمان اربعه - برترین ها

www.bartareenha.ir/news/12922/فرمان-اربعه
بقول همکاران ، فرمان اربعه صادر می فرمودند . همکاران نیز که اغلب در کار خود متخصص بودند امور مربوط را انجام میدادند یا پیگری های لازم بجای می آوردند و البته مکاتبات و ...

فرمان اربعه وسبعون | Facebook

https://fr-fr.vi-vni.connect.facebook.com/.../فرمان-اربعه.../1000072... - Translate this page
فرمان اربعه وسبعون est sur Facebook. Inscrivez-vous sur Facebook pour communiquer avec فرمان اربعه وسبعون et d'autres personnes que vous pouvez...

فرمان اربعه وسبعون さんの自己紹介

https://ja-jp.vi-vni.connect.facebook.com/.../فرمان-اربعه.../100007... - Translate this page
فرمان اربعه وسبعون さんはFacebookを利用しています。Facebookに登録して、 فرمان اربعه وسبعون さんや他の知り合いと交流しましょう。Facebookは、人々が簡単に ...

آقایان رئیس!چرا به فرمان ولی فقیه زمان عمل نمی کنید؟!! - پشت خاکریزهای ...

montazer313.persianblog.ir/post/255/ - Translate this page
Dec 9, 2014 - 13سال است که از آن فرمان هشت ماده ای علمدار انقلاب درباره "مبارزه با مفاسد .... «مَن قَرَأ بِسمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحيمِ كَـتَبَ اللّهُ لَهُ بِكُلِّ حَرفٍ أربَعَةَ آلافٍ حَسَنَةً و مَحا ...

Târîh-i seyyâh der beyân-ı zuhûr-ı Afgânîyan ve sebeb-i inhidâm-i ...

https://books.google.com/books?id=ww9fAAAAcAAJ - Translate this page
1729
... عسکری غارت بلدوک اموال واشینشتین وولانان تقاعد فرمان اولندی لکنی جهات اربعه دها عدای دولت حرکت در مرقوم لطفعلیمان رنجیده خاطرقلندیک حسیله انلرشر بنه لاحق ...

نواب اربعه - آوینی

www.aviny.com/occasion/Ahlebeit/.../veladat/.../navabearbaee.aspx
نواب اربعه. در زمان غيبت صغرى چهارتن از بزرگان شيعه وكيل و سفير و نايب ... «عثمان بن سعيد» پيش از وفات به فرمان امام عصر (عج) فرزند خود «ابو جعفرمحمد بن ...

أفضل طبعة لكتاب (إظهار الحق) لرحمة الله الهندي في 4 مجلدات - 2

https://books.google.com/books?id=BjxJCwAAQBAJ
IslamKotob - Religion
... الأيام ، ومختار الأكثر أن زمان مبدئه واحد من الأزمنة الأربعة التى صدر فيها أربعة فرامين"؟ سلاطين إيران : الأول : سنة ١٣٦ه قبل ميلاد المسيح التي صدر فيها فرمان قورش").

 

وقتی انتخاب کارکنان براساس تخصص لازم و شایسته سالاری انجام نشود هم مدیریت سازمان و هم کارکنان, در حین اجرای کارها با مشکلاتی مواجه می شوند که حل و فصل آنها, گاهی به دشواری امکان پذیر است

در پروژه ای که با چندین نفر از همکاران در آن مامور شده و مشغول کار بودیم ، یک پست معاون اداری وجود داشت که متصدی آن از استادان بازنشسته دانشگاه بود که همکاران می گفتند که دکترای مکانیک دارد . آقای دکتر سپهداری که پیرمردی با سیما و روی خوش و یک عینک بقول معروف ته استکانی بود که یک چشمش هم بعلت عارضه بیماری قند ، کم سو بود یعنی حتی با عینک ، مشکل دید داشت . ایشان از ابتدای پروژه ، بعبارت دیگر از روزی که کلنگ پروژه را زده بودند ، با سمت و عنوان سرپرست کارگاه در پروژه حضور داشت . گویا یکی از شاگردان ایشان که در شرکت یا در وزراتخانه حضور داشت ، ایشان را به پروژه دعوت کرده بود .

بهر حال ، بعد از تغییرات مدیریتی در هیات مدیره شرکت و تغییر سیاست های اجرایی و متعاقب آن ، تغییر مدیر پروژه و شروع عملیات اجرایی پروژه ، پست سازمانی آقای دکتر سپهداری از سرپرست کارگاه به معاون اداری پروژه تغییر یافت یا تغییر دادند . احتمالا" تغییر سمت بجای عذرخواستن از حضورایشان یا عذرخواهی محترما" بود ، ولی ایشان همچنان وظایف خود را در پست وسمت جدید نیز انجام میدادند.

بر حسب روال اداری موجود ، کلیه نامه ها و مکاتبات وارده به پروژه که مربوط به خدمات حوزه اداری ، کارگزینی ، مناقصات و قراردادها ، بازرگانی ، سفارشات خارجی ، تدارکات داخلی بود ، توسط مدیر پروژه به معاون اداری ، ارجاع داده و ایشان بایستی مکاتبات و اسناد وارده را به تناسب موضوع ، بین واحدهای تابعه توزیع و تقسیم می کردند.

جناب دکتر تقریبا" بر روی کلیه نامه های ورودی یا نامه هایی که برای امور اداری به ایشان واگذار می شد یک دستور یکنواخت به شرح ؛ « بررسی ، گزارش ، اعلام و اقدام » می نگاشتند . بقول همکاران ، فرمان اربعه صادر می فرمودند . همکاران نیز که اغلب در کار خود متخصص بودند امور مربوط را انجام میدادند یا پیگری های لازم بجای می آوردند و البته مکاتبات و گزارشهای فوری و مهم را مستقیم به مدیر پروژه می دادند.

روزی از روزها ، یک دسته « گواهی بیمه » کالاهای وارداتی پروژه که از سوی نمایندگی یک فروشنده خارجی ، جهت اقدامات بعدی برای پروژه ارسال شده بود ، با همان فرمان اربعه و با چند روز تاخیر نسبت به تاریخ نامه و ثبت آن در دبیرخانه ، به دست من که سرپرست امور مناقصات وقراردادها بودم ، رسید . چون این گواهی بیمه ها برای طی مراحل اجرایی کالای وارداتی درسفارشات خارجی، کاربرد دارد و در امور ما اقدامی نداشت ، من هم با یادداشتی بر روی نامه پوششی آنها ( امورسفارشات جهت اقدام لازم ) ، برای انجام کار و اقدامات لازم ،به مدیر سفارشات پروژه ، احاله نمودم ( شاید اقدام صحیحتر آن بود که به معاون اداری برگشت داده می شد ) .

بعد از حدود پانزده روز ، از دفتر مدیر پروژه تماس گرفتند و گفتند باتفاق مدیر سفارشات خارجی (آقای محسنی ) و کارشناس سفارشات( آقای دریایی ) به اتاق مدیر پروژه بیایید . من رفتم به سراغ همکاران؛ محسنی و دریایی و باتفاق آنها و قیافه های استفهام آمیزبه اتاق مدیر پروژه رفتیم ، مدیر پروژه در حالی که نامه های داخل کارتابل را نگاه می کرد بفرمای سردی به ما زد و قتی ما سه نفر به دور میز وسط اتاق نشستیم ، آقای مدیر رو کرد به من ( شاید بخاطر ارشدیت سنی ) و گفت : مگر شما نمی دانید ما در پروژه کار می کنیم ؟ و باید امور پروژه به صورت روزانه انجام و پیگیری شود ، آخر این چه وضعیتی است که شما در آورده اید ؟ ( استفهام در چهره ما سه نفر بیشتر شد ) .

بعد دسته ای کاغذ را از کارتابل درآورد و رو به سه نفرما ادامه داد ؛ این گواهی بیمه ها را من حدود یک ماه پیش ، جهت انجام اقدامات لازم ارجاع کرده ام ، حالا بعد از یک ماه که همۀ شما آن را دیده اید و هر یک چیزی بر روی آن نوشته اید ، مجددا" بر روی میز من برگشته است ، و با عصبانیت ادامه : برادرمن ، آخر این طور که نمی شود پروژه اجرا کرد !!

نگاهی به نامه پوششی کردم و متوجه شدم منظور کدام نامه است . با خونسردی و متانت روی به جناب مدیر کرده و گفتم : اگر خاطرتان باشد ، پریروز نامه ای از پیمانکارنصب دیگ بخار ( بویلر ) به پروژه رسید و شما در حاشیه دستور دادید ؛ « بررسی و گزارش گردد » ، درست است ؟

در جوابم گفت : بله

ادامه دادم ، دیروز گزارش آماده و تقدیم شد و شما در حاشیه گزارش نوشتید ؛ « با توجه به قرارداد پاسخ پیمانکار داده شود » ، صحیح است ؟

باز در جواب گفت : بله

اضافه کردم ، امروز نامه حاوی پاسخ پیمانکار آماده و با امضای جنابعالی برای پیمانکار ارسال شد . بنابراین فکر می کنم اینجانب ، همچنین آقای محسنی و همکارشان آقای دریایی ، کارمان را می شناسیم و به وظایف خود آشنایی کافی داریم ، به نظر میرسد مشکل شما در جای دیگری است که موجب بوجود آمدن چنین وضعیتی شده است .

چون مدیر پروژه آدم با هوشی بود سریع مقصود مرا دریافت و به بحث خاتمه داد و گفت فعلا بروید و این گواهی بیمه ها را به جریان بیاندازید تا برای این مشکل چاره ای بیندیشیم .

از اتاق مدیر بیرون آمدیم و آقای محسنی و دریایی از پاسخ و پشتیبانی من تشکر کردند .

حجت الله مهریاری

دوشنبه 11 بهمن 1395
از مشاور عباسی سوال دارید؟