کانال تلگرام هاشم عباسی

بهترین معماری های جهان در سال 2016


ults
(0.67 seconds) 
Rating: 100% - ‎1 vote
Oct 30, 2016 - موسسه معتبر سلطنتی معماران بریتانیا (RIBA)، جایزه معماری جدیدی را معرفی کرده است تا به برترین ساختمان های جهان در سال 2016 اهدا کند.

بهترین معماری های جهان در سال 2016 - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../بهترین-معماری-های-جهان-در-سال-2016
6 days ago - در سال 2016، بهترین معماران جهان همه چیز را تغییر دادند. آنها ساختمان های آشنایی مانند آسمان خراش ها، اداره ها و موزه ها را دچار تغییر و تحول کردند.

30 معماری برتر جهان - تکنولوژی در بینهایت

www.binahaiat.com/fa/30-معماری-برتر-جهان
May 14, 2016 - در زیر چند نمونه از برترین ساختمان ها را معرفی کرده و سپس تصویر این 30 ساختمان .... وبگردی 10 تکنولوژی که جهان را در سال 2016 تغییر خواهد داد.

معرفی برترین پروژه های معماری جهان در سال 2013 - TopInEarth.com

www.topinearth.ir/.../معرفی-برترین-پروژه-های-معماری-جهان-در-سال...
Dec 31, 2013 - معرفی برترین پروژه های معماری جهان در سال 2013 معرفی برترین پروژه های معماری جهان ، معماری، معماری خانه های ایرانی، معماری سال 2013،، اخبار تکنولوژی بهترین ها در زمین. ... Samsung Galaxy J7 2016. Apple iPhone SE Apple iPad ...

بهترین معماری های جهان در سال 2016 - خانه

toorbo.ir/post/بهترین+معماری+های+جهان+در+سال+2016
برترین ها: در سال 2016 ، بهترین معماران جهان همه چیز را تغییر دادند. آنها ساختمان های آشنایی مانند آسمان خراش ها ، اداره ها و موزه ها را دچار تغییر و تحول کردند. آنها مصالحی که ...

بهترین معماری های جهان در سال 2016 - برترین ها | خبر فارسی

khabarfarsi.com/u/32091209 - Translate this page
6 days ago - برترین ها: در سال 2016، بهترین معماران جهان همه چیز را تغییر دادند. آنها ساختمان های آشنایی مانند آسمان خراش ها، اداره ها و موزه ها را دچار تغییر و تحول ...

بهترين معماري هاي جهان در سال 2016 - رزبلاگ

shohadaenghelabdezful.rozblog.com/.../بهترين-معماري-هاي-جهان-در-...
6 days ago - بهترین معماری های جهان در سال 2016 - برترین ها 7 ساعت قبل ... در سال 2016، بهترین معماران جهان همه چیز را تغییر…,بهترين معماري هاي جهان در سال ...

معرفی برترین اثر معماری جهان در سال 2015 +تصاویر - جذاب

www.jazzaab.ir/introducing-the-worlds-best-architecture-in-2015.h...
در این جشنواره که حدود 2 هزار معمار و شرکت معماری آثار و طراحی های خود را ارائه کرده اند، طرح یک مجتمع آپارتمانی متشکل از 31 بلوک ساختمانی برای اجرا در سنگاپور، به ...

برترین اثر معماری جهان در سال 2015 +تصاویر - بیتوته

www.beytoote.com › اخباراخبار گوناگون

 

در سال 2016, بهترین معماران جهان همه چیز را تغییر دادند آنها ساختمان های آشنایی مانند آسمان خراش ها, اداره ها و موزه ها را دچار تغییر و تحول کردند

در سال 2016، بهترین معماران جهان همه چیز را تغییر دادند. آنها ساختمان های آشنایی مانند آسمان خراش ها، اداره ها و موزه ها را دچار تغییر و تحول کردند. آنها مصالحی که مدتها بود مورد غفلت واقع شده بودند، مانند آجر و تخته های سه لایه را مجددا زنده کردند. آنها ویژگی هایی مانند پنجره های سقفی و بالکن ها را نیز بهینه کردند. و راههای جدیدی برای ترکیب ساختارها با محیط اطرافشان، ایجاد فضاهای عمومی جدید، وارد کردن قالبهای معاصر در ساختارهای تاریخی، و ادغام ساختمان ها با مناظر مختلف پیدا کردند.

 

یکی از بهترین طرح ها، دنباله ها بودند؛ یعنی قسمت هایی که به ساختمانهای موجود اضافه شدند، یا با استفاده مجدد از ساختمان های تاریخی، و بازسازی های دقیق و پرزحمت همراه بودند. و ساختارهایی که اغلب نادیده گرفته شده اند، یعنی سایبان ها و سقف های کاذب، تجهیزات تصفیه و مانند آن، بالاخره مورد توجه معماران قرار گرفتند. در این مطلب، بدون هیچ ترتیب خاصی، پروژه های چشم نوازی که در سال گذشته اجرا شده اند را ذکر کرده ایم.

 

شرکت OMA، ساختمان Feana Forum، میامی

 

25 شاهکاری که ثابت می کنند سال 2016، یک سال باورنکردنی برای هنر معماری بود(مرتضایی)

 

معماران شرکت OMA، ساختمان Feana Forum را با پنجره های هندسی تزئین کردند و آن را به دو بخش تقسیم نمودند. اولین بخش یک استوانه مارپیچ است که فضاهای عمومی، اتاق های جلسات، و یک هتل را در خود جای می دهد. معماران، بخش دوم، یعنی یک میدان بیرونی که در خیابان کالینز (Collins Avenue) قرار گرفته، را با حذف یک قطعه از جلوی ساختمان تشکیل دادند.

 

 

شرکت BIG، ساختمان Via West 57th Street، نیویورک

 

25 شاهکاری که ثابت می کنند سال 2016، یک سال باورنکردنی برای هنر معماری بود(مرتضایی)

 

بزرگترین هدیه شرکت BIG به مشتریان خود، توانایی آن در شکل دادن به ساختمان ها و انطباق آنها با مکانی است که ساختمانها در آن قرار گرفته اند. ساختمان Via West 57th ، یک برج مسکونی چهاروجهی در منهتن است که از این قاعده مستثنی نیست. این ساختمان هرم مانند است، یک حیاط داخلی را احاطه کرده و روزها نورگیر بسیار خوبی دارد. در واقع این سازه، ترکیبی از یک آسمان خراش و یک خانه حیاط دار است.

 

 

استیون هال (Steven Holl)، BNIM، ساختمان هنرهای تجسمی دانشگاه آیووا

 

25 شاهکاری که ثابت می کنند سال 2016، یک سال باورنکردنی برای هنر معماری بود(مرتضایی)

 

این مجتمع هنرهای تجسمی، یک سازه هنری سه بعدی است. نور از طریق چند شفت عمومی به مرکز این ساختمان می رسد. از کف طبقات هم یک شفت دیگر می گذرد که بالکن ها را ایجاد کرده و فضای داخل و خارج ساختمان را به هم متصل می کند.

 

 

گروه اسمیت / باند فریلون ادجای (Freelon Adjaye Bond/Smith Group)، موزه ملی تاریخ و فرهنگ، واشنگتن دی.سی.

 

 

موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی های آفریقایی تبار، شاید استثنائی ترین سازه سال 2016 باشد. (به دلایلی، احتمالا این آخرین موزه ای باشد که در تفرجگاه ملی آمریکا ساخته می شود). مسیر حرکت بازدیدکنندگان نمایشگاه این موزه، که در طبقات پایین زیرزمین ساختمان آغاز شده و به تدریج صعود می کند و هر چه به طبقات بالاتر می رود آثار مربوط به زمان جدیدتر دیده می شوند، تشبیهی است که تغییر وضعیت آمریکایی های آفریقایی تبار و رهایی آنها از اسارت و بی عدالتی در گذر زمان را نشان می دهد. طراح ارشد این ساختمان، دیوید ادجای، آن را یک سازه روایی می نامد.

 

این رویکرد در نمای ساختمان موزه هم مشاهده می شود؛ نمای آن یک ساختمان سه لایه با ساختار ذوزنقه ای است که در طراحی آن از شکل تاج زیگزاگی مجسمه اوربان (Yoruban ) متعلق به اوایل قرن بیستم الهام گرفته شده است.

 

 

دیلر اسکافیدیو و رنفرو (Diller Scofidio and Renfro)، مرکز آموزشی روی و دیانا واگلس (Roy and Diana Vagelos)، نیویورک

 

 

دانشکده پزشکی کلمبیا یک مشکل داشت: ساختمان آن فاقد ویژگی های یک دانشگاه واقعی بود. شرکت دیلر اسکوفیدیو و رینفرو با یک راه حل هوشمندانه این مشکل را حل کردند: ایجاد ساختمانی که فقط به یک منظور استفاده می شود. این مرکز آموزشی 14 طبقه ، شامل کلاس های درس، آزمایشگاهها و یک شبکه شیشه ای و به هم پیوسته از فضاهای اجتماعی و مخصوص مطالعه است که با نام آبشار مطالعه شناخته می شوند. این ساختمان چشم انداز فوق العاده ای دارد.

 

 

شرکت اسنوهتا (Snohetta)، ساختمان SFMOMA، سان فرانسیسکو

 

 

نمونه گسترش یافته ی ساختمان پرزرق و برق اسنوهتا که شبیه یخچالهای طبیعی است و با نام SFMOMA شناخته می شود، بالاخره پس از سه سال بازسازی، در سال 2016 افتتاح شد. این قسمت اضافه شده به ساختمان، فضای نمایشگاهی موزه را دوبرابر کرده و شامل تعداد زیادی طرح های نوآورانه مانند یک راه پله جدید و بزرگ، راهنمای صوتی موقعیت مکانی، و یکی از بزرگترین دیوارهای زندگی (یا دیوارهای سبز) در ایالات متحده می شود.

 

 

شرکت معماران زاها حدید (Zaha Hadid Architects)، ساختمان The Port House، آنتورپ

 

 

شرکت معماران زاها حدید، یک ایستگاه آتشنشانی متروکه را به یک مقر جدید و سحرآمیز در بندر آنتورپ تبدیل کرد. ورقه های شیشه ای شفاف و مات، بخشی که به بالای ساختمان قدیمی آن اضافه شده را پوشش می دهند. این بخش جدید، مانند یک جواهر غول پیکر در بالای ساختمان قدیمی قرار گرفته است. یک طرف آن مسطح بوده و توجه بینندگان را به طرف دیگرش جلب می کند.

 

 

شرکت wHY، موزه هنر سرعت، لوئیزویل

 

 

طراحی مجدد قدیمی ترین موزه هنری ایالت کنتاکی، به عهده شرکت wHY بود. در انجام این ماموریت، رویکردی در پیش گرفت که به گفته خود این شرکت، "معماری طب سوزنی" نامیده می شود. یعنی مجموعه ای از تغییرات ظریف و دقیق که باعث مدرن سازی ساختمان شده و زندگی جدیدی به این ساختمان داده است. ساختمانی که زمانی قابل پیش بینی بود، اما دیگر نیست.

 

 

شرکت SOM، کاخ دادگستری ایالات متحده، لس آنجلس

 

 

این ساختمان که در وسط مرکز شهر لس آنجلس واقع شده، یک ساختمان مکعب شکل است که نمای آن از شیشه های تاشو پوشیده شده است. به این ترتیب گرمای داخل ساختمان به شکل قابل توجهی کاهش یافته و ظاهری جواهر مانند به خود گرفته است. در فضای داخلی این ساختمان، اتاق های دادگاهها به گونه ای سازماندهی شده اند که اطراف یک دهلیز قرار بگیرند و با وارد شدن به این فضا، احساس می کنید هر جایی هستید غیر از ساختمان یک نهاد رسمی!

 

 

شرکت هرزوگ و دمورون (Herzog and DeMeuron)، ساختمان البه هارمونی هامبورگ ( Hamburg Elbphilharmonie)، هامبورگ

 

25 شاهکاری که ثابت می کنند سال 2016، یک سال باورنکردنی برای هنر معماری بود(مرتضایی)

 

این سالن کنسرت پوشیده شده از شیشه و شبیه به خیمه که ساخت آن 10 سال طول کشید، در بالای یک انبار آجر قدیمی و در کنار رودخانه البه نشسته است. این ساختمان یک سالن موسیقی مجلسی، چند رستوران و تراس، یک میدان بزرگ، چند آپارتمان و حتی یک هتل در دل خود دارد.

 

 

شرکت Beyer Blinder Belle، ساختمان Met Breuer، نیویورک

 

25 شاهکاری که ثابت می کنند سال 2016، یک سال باورنکردنی برای هنر معماری بود(مرتضایی)

 

موزه ویتنی افسانه ای مارسل بروئر، در سال 2016 با عنوان مت بروئر دوباره متولد شد. معماران شرکت بیر بلایندر بل، فضای این موزه را واقعا بهتر از گذشته کرده اند، زنگارهای قدیمی آن را حفظ کرده، و مصالحی مانند بتن، سنگ، برنز و چوب را بازگردانده اند، و مداخلات ناخواسته گذشته را حذف کرده اند. برخی از نمایشگاههای جدیدی که در این موزه برپا شده، فضای آن را به چند قسمت تقسیم کرده اند و در بهترین فضاها، معمار به هنرمند اجازه تنفس و صحبت بیشتری داده است.

 

 

شرکت Dattner and WXY، ساختمان سوله نمک خیابان بهار، نیویورک

 

 

این سازه چند لایه و دارای اسکلت بتنی، بلورهای نمک چندوجهی را به ذهن تداعی می کند. این ساختمان شاید زیباترین سوله ای باشد که تاکنون برای انبار کردن نمک ساخته شده است.

 

 

شرکت معماران Saitowitz، مرکز پرلمن برای زندگی یهودیان ریموند جی، فیلادلفیا

 

25 شاهکاری که ثابت می کنند سال 2016، یک سال باورنکردنی برای هنر معماری بود(مرتضایی)

 

به نظر می رسد آجر به نمای ساختمانها بازگشته است و هیچ ساختمانی بهتر از مرکز پرلمن ریموند جی در دانشگاه درکسل نمی تواند آن را نشان دهد. نمای این ساختمان از الگوی زیبا و قابل لمسی از سنگ های قرمز پوشیده شده است این ساختمان چهار وجهی، به شکل شگفت آوری نور را به داخل خود هدایت می کند. این ویژگی به لطف نورپردازی خاص ساختمان و پنجره های سقفی بزرگ آن به دست آمده است.

 

 

شرکت Santiago Calatrava، ساختمان Oculus مرکز تجارت جهانی، نیویورک

 

 

شهر نیویورک که تا کنون به عنوان قطب حمل و نقل آمریکا شناخته می شد، اکنون یکی از زیباترین سازه های معماری جهان را در خود جای داده است. فضای داخلی این ساختمان، بسیار بزرگ و درخشان و به رنگ سفید است و با دنده های فولادی عظیمی حمایت می شود. از آسمان خراش های اطراف این ساختمان می توان طرح دنده های فولادی آن را دید. تاریخچه این ساختمان نشان می دهد زمانی قیمت 4 میلیارد دلاری را برای آن در نظر گرفته اند، اما در عین حال، هیچ کس نمی تواند انکار کند که این ساختمان به فضای مسحور کننده منهتن اضافه کرده است.

 

 

شرکت OMA، ساختمان Pierre Lassonde Pavilion، کبک

 

25 شاهکاری که ثابت می کنند سال 2016، یک سال باورنکردنی برای هنر معماری بود(مرتضایی)

 

شرکت OMA برای طراحی جدید ترین ساختمان موزه ملی هنرهای زیبا که در ایالت کبک واقع شده، سه قطعه که به ترتیب حجمشان از پایین به بالا کمتر می شود را روی هم گذاشته است. یک تکه جداگانه هم از قسمت Parc des Champs – de – bataille موزه شروع شده و به سمت بقیه قسمت های آن به صورت صعودی کشیده شده است. این تکه آخر، هم چند گالری را در خود جای داده و هم به عنوان پلی میان قسمت های مختلف ساختمان عمل می کند.

 

 

شرکت WOHA، هتل Oasia ، سنگاپور

 

 

این ساختمان که ترکیبی از یک هتل، مجتمع مسکونی و اداره است، وظیفه چهارمی هم به عهده گرفته و آن پناه دادن به پرندگان و حشرات مختلف است. یک توری آلومینیومی قرمز دور تا دور ساختمان را گرفته و در میانه های آن گیاهان سبز و گلهایی به رنگ روشن قرار دارند که سرپناهی برای حیوانات می سازند. در داخل ساختمان هم فضاهای بزرگ و سبزی وجود دارد که شرکت WOHA آنها را باغ های آسمانی می نامد. این فضاها برای انسانها نیز بسیار جالب هستند.

 

 

شرکت Grimshaw and Ken Smith، کارخانه تصفیه کروتون، نیویورک

 

 

اکثر کارخانه های تصفیه آب، جلوی چشم هستند! اما جدیدترین مرکز تصفیه آب نیویورک در اعماق زمین پنهان شده و یک پیست اتومبیل رانی به مساحت 9 جریب روی آن را پوشانده است. آبی که اطراف این کارخانه را فراگرفته، هم نمای خوبی به آن داده و هم موجب بهبود وضعیت امنیتی و حفظ روان آب های آن می شود.

 

 

شرکت Herzog & DeMeuron، ساختمان Tate Modern Switch House، لندن

 

 

این ساختمان ده طبقه، روی اتاقک سوئیچ یک نیروگاه برق ساخته شده است. ساخت این سازه باعث شده فضای Tate Modern ، 60 درصد بیشتر شود. این برج هرمی شکل، نمایی آجری و پیچیده دارد که هر چه بالاتر می رود، به شکل چشمگیری در هم می پیچد. در داخل این ساختمان، تکه های مختلف تفاوت های زیادی با هم دارند؛ از محیط های کوچک مقیاس و صمیمانه گرفته تا فضاهای بزرگ و روشن .

 

 

شرکت Alban Bassuet، Oehme، van Sweden و همکاران، مرکز هنری Tippet Rise، منطقه فیشتل مونتانا

 

 

این مجتمع هنری جدید و جادویی، در کوهپایه های خیره کننده مونتانا (که با نام مستعار "میان هیچ جا" شناخته می شود) واقع شده، و سالن های موسیقی کلاسیک به سبک روستایی را با مجسمه های بزرگ سورئال در هم می آمیزد.

 

 

شرکت معماری شوالیه (Knight Architecture)، مرکز هنر بریتانیایی ییل، نیو هاون، کانکتیکات

 

 

شاید مرکز هنر بریتانیایی ییل را بیش از هر چیز به دلیل راه پله های سیمانی و استوانه ای آن ، بشناسند. اما این سازه، یک نمونه حیرت آور از هدیه لوئیز کان برای برانگیختن احساسات مخاطبان، از طریق حجم ها، نورها و مصالح ساختمانی مختلف است. یک تیم معماری به سرپرستی شرکت معماری شوالیه، این ساختمان را احیا کرد ، سیستم های از رده خارج شده آن را به روز کرد، مصالح و پیکربندی اصلی آن را بازگرداند، و برخی از ویژگی های شاعرانه آن را حفظ کرد.

 

 

استیون هال، ساختمان Ex of In House، رینبک (Rhinebeck)

 

 

معماری به نام استیون هال، این خانه را طراحی کرد تا چشم اندازی که در آن قرار دارد را بهتر به چشم برساند. نمای چوبی این ساختمان، اتاق های کروی آن، که ظاهری توخالی به آن بخشیده است، تخته سنگ هایی را به یاد می آورد که ذخایر طبیعی اطراف آن را پر کرده اند.

 

 

شرکت SOM، مرکز آکادمی رشد شخصیت و توانایی رهبری نیروی هوایی آمریکا، کلرادو اسپرینگز

 

 

این سازه هرمی شکل که در واقع یک آسمان خراش با ارتفاع 105 فوت است، با شیشه محصور شده و دفاتر اداری، یک کتابخانه، اتاق های جلسات، و فضاهای دیگری را در چند سطح مختلف جای داده است. این ساختمان برای دانشکده افسری که از سال 1962 تاکنون در آنجا پابرجاست، همدم خوبی شده است. آن ساختمان یک سازه مثلثی است که با 17 برج ساخته شده از شیشه و آلومینیوم همراه بوده و یکی از استثنائی ترین ساختمان های ایالات متحده می باشد که توسط شرکت SOM طراحی شده است.

 

 

شرکت Hollwich Kushner and KSS، مرکز Pennovation، فیلادلفیا

 

 

این مرکز تجاری که در فیلادلفیا واقع شده، شبیه یک انبار است که در کنار یک سفینه فضایی قرار گرفته باشد. ساختمان مذکور که توسط شرکت هالویچ کاشنر و ک. اس. اس طراحی شده، اشکال کریستالی از جنس فولاد و شیشه را با یک ساختمان صنعتی سه طبقه ساخته شده از آجر و بتن ترکیب کرده است. این سازه در کنار رود سکوکل و دانشگاه پنسیلوانیا واقع شده است.

 

 

شرکت مهندسان و معماران WJE، بازسازی سالن مطالعه رز، نیویورک

 

 

سالن مطالعه تاریخی رز که به کتابخانه عمومی نیویورک تعلق دارد، یکی از بزرگترین آثار معماری این شهر است. در ماه اکتبر، پس از بازسازی هایی که دو سال طول کشید، این سالن مطالعه مجددا افتتاح شد. در روند بازسازی آن، ترک ها تعمیر شدند، سازه تقویت شد، گچبری های تزئینی ترمیم شدند، نقاشی های دیواری آسیب دیده تعمیر شدند و نورپردازی آن بهبود یافت. البته ممکن است وقتی وارد این فضای پر زرق و برق با ارتفاع سقف 52 فوتی شوید، متوجه این کارهای باشکوه نشوید.

 

 

شرکت archi-tectonics، ساختمان InScape، نیویورک

 

 

بالشتک های ارزان و اتاقهای تانترای شبیه به باشگاههای ورزشی را فراموش کنید. این استودیوی مراقبه پیشرفته، در منطقه Flatiron منهتن، از شیک ترین هتل ها هم فریبنده تر است. البته هنگام ورود به آن بررسی سقف های سالن را فراموش نکنید: یکی از آنها به شکل شبکه ای و شناور بوده و توسط یک سیم بکسل حمل می شود. این طراحی توسط هنرمندی به نام تینی کورتنی انجام گرفته است. سقف دیگر، یک الگوی بافته شده از بامبو است.


 
 
 

 

دوشنبه 11 بهمن 1395
از مشاور عباسی سوال دارید؟