کانال تلگرام هاشم عباسی

چگونه زیست را 100 بزنیم,پاسخ از رتبه 1 تجربی


 چگونه زیست را 100 بزنیم
,
چگونه ریاضی را 100 بزنیم
,
چگونه زیست را بالای 90 بزنیم فردین جوادی
,
چگونه زیست را مفهومی بخوانیم
,
چگونه زیست را بخوانیم
,
چگونه شیمی را 100 بزنیم
,
چگونه زیست شناسی را بالای 90 بزنیم zist110
,
چگونه زیست را بالای 90 بزنیم zist110
,
چگونه زیست را بالای 90 بزنیم فاگوزیست,
,

شایان پور میربابایی:چطور توانستم زیست را در کنکور 100 بزنم؟

www.kanoon.ir › کلکسیون روش های مطالعهتجربی
Oct 29, 2014 - درصد زیست او در کنکور 100 شد. دانش آموزان زیادی می خواستند بدانند که روش مطالعه شایان برای این درس چگونه بوده که به این موفقیت رسیده است.

چگونه زیست 100 بزنیم؟ - موفقیت در زیست - برنامه ریزی کنکور

maktabestan.ir › مشاورهنحوه مطالعه دروس
Aug 9, 2013 - یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان تجربی اینه که چگونه می تونند در درس زیست شناسی درصد دل خواه خودشون رو کسب کنند؟ خب ما میایم با برداشتن چند ...
چگونه زیست را در کنکور 100%بزنیم؟ نویسنده: راز تنها - جمعه ٥ تیر ،۱۳٩٤. هوالغفور. زیست مهم ترین درس اختصاصی بچه های رشته ی علوم تجربی است با اینحال ...
۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «چگونه شیمی را در کنکور 100 بزنیم؟» ثبت شده است - آموزش زیست شناسی در فضای مجازی.

رتبه 1 کنکور تجربی | چگونه زیست را 100 بزنیم - دانلود رایگان ...

libarshad1388.blogsky.com/.../رتبه-1-کنکور-تجربی-94-95-96-...
چگونه زیست را 100 بزنیم، چگونه زیست را برای کنکور بخوانیم چگونه زیست بخوانیم، چگونه زیست شناسی بخوانیم چگونه زیست را مفهومی بخوانیم، چگونه زیست را ...

چگونه زیست را در کنکور 100 درصد بزنیم | گروه آموزشی ماز | بانک کتاب ...

https://www.paytakhteketab.com/.../چگونه-زیست-را-در-کنکور-10...
سلام فروش کتاب چگونه زیست را در کنکور 100 درصد بزنیم | گروه آموزشی ماز چاپ 1394 آغاز شد.... بر روی آیکون زیر کلیک کنید تا قسمتی از این کتاب را به صورت.
Sep 14, 2014 - موفقیت در تست زنی|چگونه زیست را ۱۰۰ بزنیم؟! اولین قدم برای کسب درصد مطلوب در درس زیست شناسی، این است که جایگاه خودتان را بسنجید و ...

چگونه ادبیات کنکور را بالای 90 بزنیم؟ - دبیرستانی کنکوری

www.fera.ir/16097/چگونه-ادبیات-کنکور-را-بالای-90-بزنیم؟.html
چگونه ادبیات کنکور را بالای ۹۰ بزنیم؟ چگونه ادبیات کنکور را بالای ۹۰ ..... شیمی زیست شناسی ریاضی فیزیک عربی زبان انگلیسی ادبیات فارسی دین و زندگی ...
دبیر زیست شناسی - درجلسه كنكور چگونه تست بزنيم؟ - کنکور و المپیاد زیست شناسی 95 ( 100 در صد تضمینی ) | شماره تماس : 09123667097.

Searches related to

چ

گون

ه زیست را 100 بزنیم


 

شایان پور میربابایی:چطور توانستم زیست را در کنکور 100 بزنم؟شایان پور میربابایی:چطور توانستم زیست را در کنکور 100 بزنم؟

شایان پور میربابایی علاوه بر آنکه رتبه 1 کشور در رشته ی تجربی را به دست آورد یک رکورد منحصر به فرد دیگر هم برجا گذاشت . درصد زیست او در کنکور 100 شد. دانش آموزان زیادی می خواستند بدانند که روش مطالعه شایان برای این درس چگونه بوده که به این موفقیت رسیده است. با او گپی در مورد روش مطالعه ی زیست داشتم .البته همان طور که خود شایان هم در مصاحبه اشاره کرده روش مطالعه هر کس مخصوص به خودش است و دانش آموزان با آشنایی با روش های مطالعه ی دیگران می توانند به روش مطالعه مطلوب خود دست پیدا کنند.

یک سری از دانش آموزان هستند که فکر می کنند حتما دبیر خصوصی برای زیست داشتید . برای  آنها چه جوابی دارید ؟

من دبیر خصوصی نداشتم اما دبیرهای خیلی خوبی داشتم که از آنها بهترین استفاده را بردم. آقای میر محمدی در سال دوم و آقای  همتی در سال های سوم و چهارم دبیرهای زیستم بودند. در اینجا از آنها تشکر ویژه می کنم . هم به لحاظ درس دادن و امتحان گرفتن و هم به لحاظ ارتباط دوستانه ای که با دانش آموزان داشتند.

مهم ترین منبع مطالعه ی زیست شما چه بود ؟

مهم ترین منبع من ، کتاب درسی ام بود و نکات مهم از تست ها را هم در کتاب درسی ام یادداشت می کردم.

روش مطالعه ی شما برای درس زیست چگونه بود که اینقدر خوب جواب داد؟

روش مطالعه هر کس مخصوص به خودش است . من از این روش استفاده کردم و از آن نتیجه گرفتم. در ابتدا متن کتاب درسی را کامل می خواندم . خیلی با دقت این کار را انجام می دادم  . اگر نکته ای وجود داشت که با مطالب قبلی ارتباط داشت ، استنتاج خود را یادداشت می کردم . شکل های کتاب را هم بررسی می کردم و نکات آن را یادداشت می کردم . این یادداشت برداری های من در خود کتاب درسی و گوشه های آن بود. بعد از آنکه چند دور مطالعه می کردم و به تسلط نسبی می رسیدم سراغ تست زدن می رفتم .

اولویت شما برای تست زدن چگونه بود ؟ و بعد از تست زدن چه می کردید ؟

در کل تست های کنکور را برای خودم در اولویت قرار می دادم.کنارتست هایی که غلط جواب داده بودم یا جواب نداده بودم، برای خودم علامت می زدم تا بعدا به این تست ها توجه کنم. به جواب همه ی تست ها - حتی تست هایی که درست جواب داده بودم - نگاه می کردم تا اگر نکته یا استدلال بهتری وجود دارد از آن استفاده کنم . نکات تست ها را هم در خود کتاب درسی می نوشتم .

شما در 64 آزمون برنامه ای کانون شرکت کردید . آیا در آزمون ها درصد زیست شما صد بود ؟ بعد از آزمون چه می کردید؟

من به ندرت زیست را در آزمون ها 100 می زدم . بعد از آزمون همان کارهایی که بعد از تست زدن انجام می دادم می کردم . همه ی جواب ها را نگاه می کردم . نکات را برای خودم در کتاب درسی می نوشتم . اما اینجا یک کار دیگر هم انجام می دادم و اینکه خود تست های غلط جواب داده را در کتاب خود آموز یادداشت می کردم تا در آزمون های جمع بندی یا دوره ای بتوانم آن را مرور کنم.

احتمالا کتاب درسی شما باید پر از نوشته و نکته باشد؟

بله

در هفته چقدر برای زیست وقت می گذاشتی ؟

در سال چهارم به طور میانگین 12 ساعت در هفته وقت می گذاشتم البته دوستانی داشتم که بیشتر هم وقت می گذاشتند و این زمان مخصوص به هر فرد است.

با توجه به اینکه درصدهای دیگر شما هم در کنکور خوب بوده ، چگونه غرق در مطالعه ی زیست نمی شدید و به درس های دیگر هم توجه می کردید ؟

با تکمیل دفتر برنامه ریزی و برنامه ریزی خودم این کار را انجام می دادم . دفتر برنامه ریزی به تعادل کمک می کند تا به همه ی درس ها توجه کنی.

آیا روش دیگری هم برای مطالعه زیست داشتید که بخواهید به آن اشاره کنید ؟

گاهی اوقات برای خودم تست طراحی می کردم . سعی می کردم پیش بینی کنم کدام قسمت ها و کدام نکته ها می تواند مورد توجه طراحان باشد. برای قسمت های حفظی و فرار زیست از خلاصه برداری هم استفاده می کردم .فصل چرخه ها را برای خودم خلاصه کردم . برای نکات سه فصل آخر زیست پیش 2هم جدول درست کرده بودم تا مطالب را بهتر به یاد بسپارم.


 
 
 

 

پنجشنبه 31 تير 1395
از مشاور عباسی سوال دارید؟