کانال تلگرام هاشم عباسی

چند توصیه مشاوره ای در جمع نفرات برتر کنکور(کاظم قلم چی)


,
,
 
چند توصیه مشاوره ای در جمع نفرات برتر کنکور(کاظم قلم چی)
,
سخنرانی کاظم قلم چی
,
عکس کاظم قلم چی
,
سایت سیتی کانون قلم چی
,
سخنان کاظم قلم چی
,
نفرات برتر قلمچی
,Page 2 of about 302,000 results (0.27 seconds) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AboPage 3 of about 302,000 results (0.23 seconds) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ut 302,000 results (0.45 secondPage 4 of about 302,000 results (0.25 seconds) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
s) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 مشاور هاشم عباسی ,هاشم عباسی مشاور کنکور

در ابتدای این جلسه مشابه جلسات نفرات برتر سال‌های گذشته و باتوجه به اهمیت حضور اولیا (هم پدر و هم مادر) در این جلسات، عکس دسته‌جمعی دانش‌آموزان برتر و اولیای آن‌ها گرفته شد. 

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 95 + فایل صوتی

دانش‌آموزان پسر حاضر در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 1395

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 95 + فایل صوتی

دانش‌آموزان دختر حاضر در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 1395

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 95 + فایل صوتی

پدران دانش‌آموزان حاضر در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 1395

سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 95 + فایل صوتی

مادران دانش‌آموزان حاضر در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 1395 


بخشی از صحبت‌های کاظم قلم‌چی را در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد 1395 در زیر آمده است:

تاکید بر نقش اولیا

اولیا بدانید که نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت فرزندانتان دارید. حضور اولیا و همراهی آن‌ها (به ویژه حضور پدر و مادر هر دو) در جلسه‌ی نفرات برتر به معنای این است که شما دانش‌آموزان عاقل‌تر هستید.

اولیا هم باید بدانند که نقش تاثیرگذار آموزشی در موفقیت فرزندانشان دارند که از کمک مالی و محبت و عاطفه مهم‌تر است. مهم‌تر از محبت و حمایت مالی، ما از اولیا و پدر و مادرها خرد و تفکر و تجربه‌ی آن‌ها را می‌خواهیم. تاکید من ابتدا بیشتر روی پدرهاست چرا که غالبا مادران همراه هستند ولی حضور و همراهی پدرها نیز موثر است.

حتی IQ  فرزندان یک پدیده‌ی فرهنگی است و در محیط‌های مختلف فرهنگی فرزندان رشدهای هوشی متفاوتی دارد. اولیای شما وقتی برای شما داستان خوانده برای شما کتاب خریده در خرید کتاب شما را همراهی کرده در گفتگوی اولیا با شما اول این‌که دامنه‌ی لغات شما افزایش پیدا کرده، سپس دامنه‌ی مفاهیم شما افزایش یافته است و در نهایت استدلال‌های شما پرورش پیدا کرده است.

در این جلسات به مرور و قدم به قدم به شما یاد می‌دهیم که چگونه در جهت موفقیت فرزندانتان به آن‌ها کمک کنید.

مهم‌ترین روش آموزش تفکر گفتگو کردن است.

تاکنون دانش شما ضمنی بوده است و می‌خواهیم دانش ضمنی خود را به دانش آشکار تبدیل کنید.

نتیجه‌ی یک تحقیق بین‌المللی 

1- بازخورد مداوم (آزمون‌های برنامه‌ای 2 هفته یک‌بار کانون)

تاثیرگذارترین و اولین استراتژی برای پیشرفت دانش‌آموزان ارائه‌ی بازخورد مکرر به دانش‌آموزان است و این موضوعی است که اخیرا در تحقیقات به آن رسیده‌اند در صورتی که ما 22 سال است که در کانون هر 2 هفته یک‌بار به شما بازخورد نتیجه و آزمون خودتان را ارائه می‌دهیم. ما 5 نوع کارنامه به شما ارائه می‌دهیم طی این سال‌ که باید با آن‌ها آشنا باشید و از آن‌ها استفاده کنید.

2-فراشناخت

یکی از موارد بعدی فراشناخت است. فراشناخت یعنی کمک به دانش آموزان تا بتوانند در مورد روش‌های مطالعه و یادگیری خودشان به طور واضح صحبت کنند. تعریف منفعل فراشناخت عبارتست از تفکر در مورد تفکر. تعریف فعال فراشناخت عبارتست از بدانید که چگونه حفظ می کنید چگونه مساله حل می کنید ،چگونه تصمیم می گیرید و به نوعی فراشناخت همان مدیریت تفکر است یعنی بدانید که هر درس را چگونه یاد می گیرید. روش مطالعه‌ی هر کسی متفاوت از دیگری است. شما دانش‌آموزان باید روش‌های موفق خودتان را کشف کنید و امیدوارم تابستان که تمام می‌شود شما هم مانند محمد استاد محمدی بدانید در هر درس چگونه به نتیجه می‌رسید. هر کدام از شما جواهری منحصر به فرد هستند و وظیفه اولیا و مشاوران و پشتیبان‌ها کشف آن‌هاست.

محمد استاد محمدی رتبه 1 کنکور ریاضی 91بیان می کرد که وقتی تابستان سال کنکور تمام شد می دانستم تک تک دروس را چگونه بخوانم. یعنی روش مطالعه خود را در تک‌تک درس‌ها یافته بود و این یعنی داشتن فراشناخت.

بازیابی:

یکی از مواردی که امسال به شما یاد خواهیم داد و بر آن تاکید خواهیم کرد بازیابی است.

بازیابی یعنی این‌که مطالب را بعد از مطالعه کنار بگذارید و سعی کنید مطالب را از درون ذهن خودتان بیرون بکشید و به خاطر بیاورید. بازیابی یعنی این‌که اول امتحان دهید بعد درس بخوانید، گرایشی که در کتاب make it stick مطرح شده است و در آن تاکید شده است که وقتی مطلبی را سخت یاد می گیرید بهتر یاد می گیرید. یکی از اشکال‌هایی که وجود دارد این است که اکثر ما فکر می‌کنیم برای یادگیری باید چندین بار بخوانیم[1] و یک بار بازیابی[2] کنیم در حالی که باید یک بار خواند و چندین بار بازیابی کرد. بازیابی یادگیری از نوعی دیگر است (در هنگام بازیابی یادگیری از نوعی دیگر اتفاق می افتد و اطلاعات به شیوه‌ای جدید در ذهن شما ذخیره می‌شود بازیابی سبب تمرکز بیشتر و تثبیت آموخته ها می‌شود و مهمترین روش بازیابی امتحان دادن است.

چگونه می‌توانید روش‌های مناسب خودتان را کشف کنید؟

از نمره‌های خوبتان.

 چون هیچ موفقیتی تصادفی نیست.

شما باید بدانید روش‌های موفقتان چیست؟ روش کشف این‌ موارد را به شما یاد می‌دهم و اولین راه آن از روش‌های مناسب خودتان است.

باید خودتان را ارزیابی کنید. ناظر بیرونی به خودتان شوید.

ما می‌خواهیم موفقیت شما چندین برابر شود شما که زحمت می‌کشید و درس می‌خوانید موفق می‌شوید ولی با داشتن دانش آشکار این موفقیت شما چند برابر می‌شود.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

 فایل های ضمیمه
 سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد (قسمت اول - 30 دقیقه)
 سخنان کاظم قلم‌چی در جلسه‌ی نفرات برتر 15 مرداد (قسمت دوم - 23 دقیقه)

 
یکشنبه 17 مرداد 1395
از مشاور عباسی سوال دارید؟