کانال تلگرام هاشم عباسی

ترمیم نمرات امتحانات نهایی، فرصت دوباره آموزش و پرورش به داوطلبان کنکو

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: این شورا مصوبه‌ای درخصوص ترمیم نمرات دانش‌آموزی داشت که براین اساس داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور دارند می‌توانند در دروسی که نمرات آنها پایین است برای یک بار دیگر در امتحانات نهایی شرکت کنند.
 

به گزارش سایت خبری تحلیلی 9 صبح به نقل از  تسنیم، مهدی نوید ادهم، با اشاره به مصوبات 915 جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اظهار داشت: دراین جلسه نخستین مصوبه شورا در زمینه تنظیم جدول تطبیق وضعیت تحصیلی دانش آموزان نظام قدیم با نظام جدید در دوره متوسطه بود که پس از بحث و بررسی فراوان مقرر شد دانش اموزان با رعایت شرط سنی در پایه متناظر نظام جدید ادامه تحصیل بدهند.

وی افزود: اگر شرایط سنی افراد طبق ضوابط اجازه حضور در مدارس روزانه را نمی‌داد به مدارس بزرگسالان یا آموزش از راه دور هدایت می‌شوند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه دیگر عنوان کرد: این مصوبه اجازه ترمیم نمرات دانش‌آموزی را می‌دهد. با توجه به قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب مجلس که بر ضرورت درنظر گرفته سوابق تحصیلی دانش آموزان برای پذیرش در دانشگاه‌ها تأکید دارد، شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه‌ای را در خصوص ترمیم نمرات دانش اموزی داشت.

نوید ادهم، گفت: تعدادی از دانش آموزان خانواده‌ها درخواست ترمیم نمرات تحصیلی خود را داشتند و براساس مصوبه شورای عالی اموزش و پرورش به آنها اجازه داده می‌شود برای یک بار هر دانش آموز به صورت داوطلب آزاد در امتحانات نهایی دوره متوسط شرکت کرده و برای ارتقای نمره یک یا چند درس خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: هر داوطلب آزادی که می‌خواهد در کنکور شرکت کند اما نمره چند درس او پایین است و از آنجایی که سوابق تحصیلی در کنکور تأثیر داشته و این موضوع به ضرر داوطلب خواهد بود براساس مصوبه شورا اجازه دارد برای یک بار به صورت داوطلب آزاد در دروسی که نمرات آنها پایین است شرکت کند. بدیهی است نمرات جدید داوطلب برای رقابت در کنکور به سازمان سنجش ارائه می شود.