کانال تلگرام هاشم عباسی

آیا کنکور حذف خواهد شد؟


 آیا کنکور حذف خواهد شد؟
,
در چه سالی کنکور حذف میشود
,
کنکور 97 تجربی
,
حذف کنکور در سال 97
,
کنکور حذف میشود؟
,
آیا کنکور برداشته می شود؟
,
آخرین اخبار در مورد حذف کنکور
,
کنکور حذف شد
,
برداشته شدن پیش دانشگاهی
,

همه چيز درباره حذف كنكور - عصر ایران

www.asriran.com › صفحه نخستسیاسی
Apr 27, 2009 - آغاز فعاليت كميته حذف كنكور و تاثير تدريجي سوابق تحصيلي ... روند آموزش نيز اصلاح خواهد شد، اما امروز مي‌بينيم كه آموزش‌هاي سه سال متوسطه و ... او در پاسخ به اين كه آيا با توجه به اهميتي كه به سوابق تحصيلي دانش‌آموزان با حذف كنكور ...

اعلام تاریخ دقیق حذف کامل کنکور

www.fardanews.com/fa/news/.../اعلام-تاریخ-دقیق-حذف-کامل-کنکو...
به اتفاق آراء این تصمیم در کارگروه ماده 4 قانون حذف کنکور اتخاذ شد که سال 93 قطعاً ... برگزار نمی شود و آخرین آزمون یا در تیرماه 92 و یا در تیرماه 91 برگزار خواهد شد.
Feb 5, 2016 - این درحالیست که این بند در کنکور سراسری سال 1393 اجرا شد که در نتیجه نتایج کنکور سراسری سال 1393 و 1394 مخدوش است. .... ﺗﺼﻮﯾﺐ ﻭ ﺑﻪ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﺎ 25 ﺩﺭﺻﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﻗﻄﻌﯽ ﺩﺭ ﻧﻤﺮﻩ ﮐﻞ ﻧﻬﺎﯾﯽ ﻟﺤﺎﻅ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ. ... خواهشا یکی به من بگه الان در کنکور 95 معدل تاثیر گذاره آیا؟ ..... بلاخره ماخوشحال باشیم که شرط معدل حذف شده یانه؟

زمان حذف کامل کنکور مشخص شد

www.entekhab.ir/fa/.../زمان-حذف-کامل-کنکور-مشخص-شد
با توجه به اعمال ظرفیت 25 تا 35 درصدی سابقه تحصیلی در پذیرش کنکور 92 و ... سه سال دبیرستان اعمال می شود که اثربخشی در پذیرش داوطلبان به همراه خواهد داشت. ... حال و هوای این روزهای بابک زنجانی در اوین/ آیا متهم نفتی به تیغ جراحی سپرده می‌شود؟
Sep 22, 2012 - اما همین تغییر موجب شده 4 سال حذف کنکور به تعویق بیفتد. ... فراهم شدن زیرساخت ها و همچنین افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، این آزمون از سال 93 حذف خواهد شد. ... آیا با برداشتن کنکور حق همچین آدم های نخبه ای از بین نمی ره؟
Feb 6, 2016 - این اتفاق که در راستای حذف تدریجی کنکور افتاده اعتراضات زیادی را در پی داشت. ..... کنکور خواند وتک رقمی شد با این قانون مسخره آیا چنین چیزی الان ممکنه؟ ..... با سلام خدمت تحریریه خبرانلاین ،تاثیر معدل در کنکور95اعمال خواهد شد.

حذف کنکور را فراموش کنید! - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=264968
Dec 9, 2013 - ... تحصیلی خواهد بود، گفت: بر این اساس کنکور هیچ وقت حذف نخواهد شد. ... حد استاندارد برساند، آیا برنامه‌ای برای تغییر در نحوه امتحانات نهایی دارید؟

حذف کنکور تا سال 96 در صورت تصويب قطعي مجلس - کانون فرهنگی آموزش

www.kanoon.ir › اخبار و رویداد هاکنکور و پذیرش دانشجو
Feb 21, 2013 - حذف کنکور تا سال 96 در صورت تصويب قطعي مجلس ... شود، تا سال 96-95 کنکور براي هميشه حذف خواهد شد و جايگزيني سوابق تحصيلي داوطلبان ورود ...
نمایندگان مجلس لغو قانون حذف کنکور مصوبه سال ۸۶ را که منوط به اجرایی‌شدن قانون تازه ... همچنین مصوب شد که سهمیه امتیازات مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای‌عالی انقلاب .... بود امسال همه داوطلبان سراسری قبولن ایا حقیقت داره تورو خدا جواب بدین مرسی.

Searches related to آیا

کنکور حذف خواهد شد؟


حذف کنکور را فراموش کنید!

 


رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو که در شهریور 92 مصوب شده، نهایتا تا 85 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور بر مبنای سوابق تحصیلی خواهد بود، گفت: بر این اساس کنکور هیچ وقت حذف نخواهد شد.
کنکور

عبدالرسول عمادی درباره آخرین تصمیمی که شورای سه‌ جانبه سنجش و پذیرش دانشجو در خصوص نحوه پذیرش در دانشگاه‌ها اعمال خواهد کرد، گفت: بر اساس قانون مصوب شهریور 92 مقرر شده به صورت تدریجی و صعودی پس ازپنج سال حداقل 85 ظزفیت پذیرش دانشگاه‌ها برمبنای سوابق تحصیلی باشد .

وی افزود: بر این اساس می‌توان گفت تا زمانی که 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود، بنابراین کنکور هرگز حذف نخواهد شد و مطابق این قانون می‌توان گفت حذف کامل کنکور به طور کامل اتفاق نخواهد افتاد.

می‌توان گفت تا زمانی که 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود، بنابراین کنکور هرگز حذف نخواهد شد و مطابق این قانون می‌توان گفت حذف کامل کنکور به طور کامل اتفاق نخواهد افتاد.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش ادامه داد: برای 15 درصد باقی مانده که در پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌ها موثر خواهد بود، قانون سه راهکار را در نظر گرفته است که در شیوه اول پایه‌های 10، 11 و 12 تحصیلی مبنای پذیرش دانشجو قرار خواهد گرفت که امتحانات این سه پایه متوسطه دوم باید مطابق استانداردهای شورای عالی برگزار و به سازمان سنجش ارائه شود.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش ادامه داد: برای 15 درصد باقی مانده که در پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌ها موثر خواهد بود، قانون سه راهکار را در نظر گرفته است که در شیوه اول پایه‌های 10، 11 و 12 تحصیلی مبنای پذیرش دانشجو قرار خواهد گرفت که امتحانات این سه پایه متوسطه دوم باید مطابق استانداردهای شورای عالی برگزار و به سازمان سنجش ارائه شود.

کنکور سراسری از چند جنبه داوطلبان را مورد سنجش قرار می‌دهد،در حالی که آزمون‌ها و امتحاناتی که آموزش و پرورش برگزار می‌کند، متفاوت از این آزمون سراسری است. این تمایز و تفاوت در شیوه برگزاری آزمون‌ها و نوع سنجش استعداد، سرعت، دقت و سطح یادگیری دانش‌آموزان نباید به این معنا باشد که آزمون‌های آموزش و پرورش از استاندارد لازم برخوردار نیست، چرا که آزمون‌هایی همانند آزمون پیشرفت تحصیلی و سایر آزمون‌های آموزش و پرورش هرگز همانند کنکور نخواهد بود

عمادی افزود: بر همین اساس امسال تصمیمی که برای نحوه پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌ها اتخاذ شد، تاثیر 25 درصدی نمرات نهایی داوطلبان بود، اما تفاوتی که با سال گذشته دارد، در این است که تاکنون این تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مثبت اعمال می‌شد، اما برای کنکور 93 سوابق تحصیلی هم تاثیرات مثبت و هم تاثیرات منفی در کنکور خواهد داشت، بنابراین تاثیر 25 درصدی نمرات نهایی داوطلبان در کنکور با تاثیر مثبت و منفی اعمال خواهد شد.

وی عنوان کرد: در روش دوم که در قانون آمده است؛ اعمال سوابق تحصیلی به اضافه نمره آزمون عمومی کنکور است که بر این اساس علاوه بر سوابق تحصیلی سه سال متوسطه آخر، آزمون عمومی نیز برای داوطلبان برگزار شود.

عمادی ادامه داد: راهکار سوم قانون، اعمال سوابق تحصیلی به اضافه برگزاری آزمون اختصاصی و عمومی است که در هر سه حالت پس از اعمال سوابق تحصیلی، نحوه پذیرش بر اساس آزمون‌ها را سازمان سنجش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت مشخص خواهد کرد.

کنکور

وی تصریح کرد: بر اساس این قانون که به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور معروف است، دانشگاه‌ها همواره از طریق این سه روش می‌توانند برای کرسی‌های خود دانشجو انتخاب کنند.

به گفته رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، برگزاری چند آزمون کنکور در سال نیز از دیگر پیشنهاداتی بود که در شورای سه جانبه مطرح و مقرر شد مورد بررسی قرار بگیرد.

عمادی درباره مصوباتی که این شورای سه جانبه داشت نیز گفت: در این نشست سه جانبه کارگروه مشترک با همکاری وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش، سازمان سنجش و دانشگاه آزاد تشکیل می‌شود و مقرر شده رشته محل‌هایی که برای آنها نیازی به برگزاری آزمون نیست، مشخص شود؛ لذا بر اساس فرمولی که اعلام شده، چنانچه تعداد داوطلبان در یک رشته کمتر از سه برابر ظرفیت صندلی‌های دانشگاه باشد، با اعمال سوابق تحصیلی و چنانچه تعداد داوطلبان و متقاضیان آن رشته محل بیش از سه برابر ظرفیت دانشگاه‌ها باشد، برای آن رشته‌ها آزمون برگزار شود.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش درپاسخ به این سوال که پیش از این عنوان شده بود سازمان سنجش استاندارد بودن امتحانات نهایی آموزش و پرورش را قبول ندارد و از این وزارتخانه خواسته تا کیفیت امتحانات خود را به حد استاندارد برساند، آیا برنامه‌ای برای تغییر در نحوه امتحانات نهایی دارید؟ گفت: کنکور سراسری از چند جنبه داوطلبان را مورد سنجش قرار می‌دهد، در حالی که آزمون‌ها و امتحاناتی که آموزش و پرورش برگزار می‌کند، متفاوت از این آزمون سراسری است. این تمایز و تفاوت در شیوه برگزاری آزمون‌ها و نوع سنجش استعداد، سرعت، دقت و سطح یادگیری دانش‌آموزان نباید به این معنا باشد که آزمون‌های آموزش و پرورش از استاندارد لازم برخوردار نیست، چرا که آزمون‌هایی همانند آزمون پیشرفت تحصیلی و سایر آزمون‌های آموزش و پرورش هرگز همانند کنکور نخواهد بود.

در این قانون آمده است، آنچه برای سابقه تحصیلی نمرات دروس سه سال آخر دوره متوسطه ملاک است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده باشد.

 تنها برای یک درصد از دانشجویان، الزام آزمون تخصصی وجود دارد و بخش عمده ای از پذیرش دانشجو نیازی به شرکت در آزمون تخصصی ندارند و در واقع به دنبال عملی کردن آزمون آسان هستیم. تنها برای 10 درصد پذیرشها رقابت از طریق آزمون تخصصی صورت خواهد گرفت اما برای این آزمون هم چارچوبی تعریف خواهد شد که به سختی کنکور فعلی نباشد و تغییرات در این آزمون بسیار جدی است

همچنین برای آزمون عمومی، آزمون سراسری از میان دروس عمومی رشته‌های تحصیلی در سه سال آخر دوره آموزش متوسطه مدنظر است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار و برای آزمون اختصاصی نیز آزمون سراسری از میان دروس تخصصی رشته‌های تحصیلی در سه سال آخر دوره متوسطه مدنظر است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است، وزارت آموزش و پرورش مسئولیت ارائه سابقه تحصیلی برای دانش‌آموزان و متقاضیان ورود به دانشگاه را بر عهده دارد واین وزارتخانه موظف است در اجرای این تبصره تغییرات لازم را در تشکیلات اداری خود به تصویب مراجع ذی‌ربط برساند.

براساس این قانون، سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت سنجش داوطلبان را بر عهده دارد و تعیین روش پذیرش دانشجو در دانشگاه بر اساس ظرفیت رشته محل‌ها و تقاضای داوطلبان به صورت سالانه تعیین و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور قبل از ثبت‌نام اعلام می‌شود.

مشکلات حذف کنکور

لغو قانون حذف کنکور سال 93

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس از تصویب لغو قانون حذف کنکور سال 93 خبر داد و جزئیات تازه ترین تصمیم گیریهای پذیرش دانشجو در سال 93 را تشریح کرد.

رضا صابری با اشاره به تازه ترین تصمیم گیریهای صورت گرفته درباره نحوه پذیرش دانشجو در سال 93، از تصویب لغو قانون حذف کنکور که پیش از این در سال 86 مصوب شده بود، خبر داد. وی بار دیگر با تاکید بر تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش سال 93، ادامه داد: در کنار سوابق تحصیلی، برگزاری آزمونهای عمومی و تخصصی اجتناب ناپذیر است به همین خاطر، وزارتخانه های آموزش پرورش، علوم و بهداشت موظف می شوند بسترهای لازم را برای اجرای پذیرش طبق سوابق تحصیلی فراهم کنند.

به گفته صابری، برای رشته های رقابتی پذیرش دانشجو طبق سابقه تحصیلی و آزمونهای سراسری صورت خواهد گرفت و طبق در بحث کارشناسی، قانون حذف کنکور حذف شد اما سازمان سنجش مکلف به برگزاری آزمونهای عمومی و اختصاصی خواهد بود.رئیس کمیته آموزش عالی با بیان اینکه در طرح پیشنهادی کمیته آموزش عالی، کنکورهایی که قرار است از سوی سازمان سنجش برای سال 93 برگزار شود، تفکیک شده است، ادامه داد: تنها برای یک درصد از دانشجویان، الزام آزمون تخصصی وجود دارد و بخش عمده ای از پذیرش دانشجو نیازی به شرکت در آزمون تخصصی ندارند و در واقع به دنبال عملی کردن آزمون آسان هستیم. تنها برای 10 درصد پذیرشها رقابت از طریق آزمون تخصصی صورت خواهد گرفت اما برای این آزمون هم چارچوبی تعریف خواهد شد که به سختی کنکور فعلی نباشد و تغییرات در این آزمون بسیار جدی است.

فرآوری: محسن جندقی

بخش اجتماعی تبیان


منابع : ایسنا و مهر

 

 
 
 

 

پنجشنبه 31 تير 1395
از مشاور عباسی سوال دارید؟